Home Najnovije 16-finale Kupa: Hajduk s desetoricom prošao petoligaša!

16-finale Kupa: Hajduk s desetoricom prošao petoligaša!

280
0

Hajduk se bez ikakvih problema plasirao u osminu finala Hrvatskog kupa. Branitelj naslova je gostovao u Cvetkovcu kod petoligaša Tehničara i uvjerljivo je slavio 5:1. Hajduk je poveo u sedmoj minuti autogolom Vukonića, a onda je Mlakar u 23. i 25. zabio dva gola za 3:0. U nastavku su za Hajduk zabijali još Vuković u 61., Šarić u 65.

Za Tehničar je zabio kapetan Hudak s bijele točke u 70. minuti.

Hajduk je u 34. minuti ostao s deset igrača. Dimitrov je najprije, ničim izazvan, krivo dodao loptu Bačiju, a onda ga je kao zadnji igrač obrane srušio u izglednoj šansi. Sudac Čuljak mu je dao izravni crveni karton. Hajduk će u idućoj rundi igrati protiv boljeg između Ždralova i Oriolika.

Hajduk je uspješno prošao gostovanje u Cvetkovcu, selu s manje od 200 stanovnika nadomak Koprivnici. Otpor gostiju slomljen je već u 7. minuti, kada je nakon udarca s kuta domaći igrač Saša Vukonić nespretno postigao autogol.

U 23. minuti Kalik proigrava Jana Mlakara koji poveća na 2:0, a Slovenacr je samo dvije minute kasnije zabio glavom svoj drugi gol.

U 34. minuti Hajduk ostaje s desetoricom igrača nakon što je Dimitrov dobio izravni crveni karton zbog rušenja Bačija.

U 61. minuti u strijelce se upisao Josip Vuković, a četiri minute kasnije zabio je 21-godišnji Ivan Šarić nakon solo-prodora za 5:0. U 69. minuti domaći su stigli do počasnoga pogotka, smanjio je Hudak iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Atanasov.

Na ovoj utakmici se od aktivnog igranja bivši igrač Hajduka, Zagreba i Cerezo Osake Kruno Lovrek