Home Mozaik Alkohol ubrzava Alzheimer: “Dob u kojoj treba prestati piti”

Alkohol ubrzava Alzheimer: “Dob u kojoj treba prestati piti”

694
2
pexels bengpfotography 148549574 10538121

Alkohol nije dobar za svako tijelo i mozak, na neke ima razorne učinke uključujući povećanje vjerojatnosti razvoja demencije. Konzumaciju treba što prije ograničiti

Liječnik je progovorio o zabrinjavajućoj vezi između alkoholnih pića i kognitivnog pada. Njegova studija otkriva dob u kojoj se treba odreći žestokih pića i objašnjava učinak ovih neurotoksina na bijelu tvar mozga. Prema njegovoj studiji, konzumacija alkohola ima utjecaj na Alzheimer.

Alkohol i demencija, odnos između pića i Alzheimerove bolesti

Da konzumacija alkohola uzrokuje nepovoljne promjene u mozgu, nije nikakva novost. Ali liječnik Richard Restak je posebno progovorio o odnosu alkoholnih pića i Alzheimerove bolesti. Otkrio je kada je potrebno prestati piti kako bi se smanjila vjerojatnost obolijevanja od bolest.

Unos alkohola povećava vjerojatnost kognitivnog pada

Alkoholna pića sigurno nisu zdrava i kako starimo, postaju sve povezanija s propadanjem moždanih stanica s negativnim dugoročnim učincima. Specijalist je objasnio svoje studije o tome u kojem trenutku bi bilo dobro prestati piti alkoholna pića kako bi se odgodio nastanak demencije. Istraživanje Društva za Alzheimerovu bolest pokazalo je da unos alkohola povećava vjerojatnost kognitivnog pada.

“Konzumacija alkohola izravno je povezana sa smanjenjem bijele tvari u mozgu što može poremetiti normalnu funkciju mozga”

Dr. Richard Restak, naime, alkohol definira kao “izravne neurotoksine”, odnosno tvari koje oštećuju ili kompromitiraju normalno funkcioniranje živčanog sustava čak i u mladosti.

Kako zaustaviti Alzheimer: ograničite alkohol od 65. godine

Dr. Restak je naznačio dob u kojoj treba napustiti žestoka alkoholna pića: “Snažno predlažem da, ako imate 65 godina ili više, potpuno i trajno izbacite alkohol iz svoje prehrane.” To ne znači da se morate odreći i vina, ali “kako bi se izbjeglo oštećenje mozga, preporučljivo je ograničiti unos alkohola na najviše 14 jedinica tjedno, raspoređenih u najmanje tri dana”. Istovremeno treba i obratiti pozornost na druge čimbenike (pridržavajte se uravnotežene prehrane, bavite se tjelesnom aktivnošću i pokušajte zadržati stres). Sjedilački način života, neuravnotežena prehrana i pretjerana razina preumora također pogoduju nastanku demencije.

2 COMMENTS

  1. Svašta vi možete napisati a najčešće se vodite pseudoznanstvenim fragmentarnim nagađanjima kako vam koji dan ćeifne.Još ćemo danas od vas saznati da primjerice ŠTEP..JE U B..JU LIJEČI ALZHEIMERA.Pa vidite našeg pametnog min…ra privr..e,sve zna,sve pamti,sve potpisuje,on je kompendij ekonomske znanosti iz seoske teretane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here