Home Sport Barbara Matić osigurala novu medalju za Hrvatsku

Barbara Matić osigurala novu medalju za Hrvatsku

185
0
hq720 (47)
Youtube

Barbara Matić (29) ostvarila je nevjerojatan uspjeh ulaskom u finale olimpijskog turnira u judu u kategoriji do 70 kilograma, čime je osigurala barem srebrnu medalju za Hrvatsku. U sjajnoj borbi pobijedila je Nizozemku Sanne van Dijk ipponom na početku borbe, osiguravši tako drugu medalju za Hrvatsku na ovim Igrama. Finale će se održati oko 17:30.

Povijesni uspjeh za Splićanku

Ovo je prva olimpijska medalja za Barbaru Matić u trećem pokušaju, a dodaje je svom već impresivnom popisu osvojenih odličja na velikim natjecanjima. Matić je dvostruka svjetska prvakinja, ove godine osvojila je i Europsko prvenstvo, ima tri titule na Grand Slam turnirima, pet zlata na Grand Prixu, a uz sve to je i dvaput bila juniorska prvakinja.

Barbara Matić – Ikona hrvatskog juda

Barbara Matić svojim uspjesima i posvećenošću sportu postaje prava ikona hrvatskog juda. Njezina dosadašnja postignuća uključuju:

• Dvostruka svjetska prvakinja
  • Osvajačica Europskog prvenstva 2024.
  • Tri titule na Grand Slam turnirima
  • Pet zlata na Grand Prixu
  • Dvostruka juniorska prvakinja

Put do finala

Barbara Matić je na putu do finala pokazala izvanrednu formu i borbenost. U polufinalu je svladala izuzetno jaku Nizozemku Sanne van Dijk, jednim od najspektakularnijih ippona na početku borbe. Ova pobjeda osigurala joj je mjesto u finalu i najmanje srebrnu medalju, čime je osigurala još jedan povijesni trenutak za hrvatski sport.