Home Sport Bivši napadač Rijeke s dva gola izbacio škotski Rangers

Bivši napadač Rijeke s dva gola izbacio škotski Rangers

1083
0

Hrvatski napadač Mirko Antonio Čolak bio je junak prolaska švedskog prvaka Malmoa protiv škotskog Rangersa u 3. pretkolu nogometne Lige prvaka.

On je postigao dva pogotka u uzvratu u Glasgowu kojima je osigurao 2-1 (0-1) pobjedu svom sastavu, a kako je i prvi dvoboj završio pobjedom Malmoa od 2-1 švedski će sastav igrati u 4. pretkolu protiv Ludogoreca koji je boljim izvođenjem 11-eraca izbacio Olympiacos.

Čolak je u 53. minuti pogodio sa 10-ak metara suprotni donji kut McGregorova gola nakon dodavanja Christiansena, da bi u 58. minuti sjajno reagirao i iz okreta još jednom zatresao mrežu domaćih.

Oba ta pogotka Čolak je postigao dok je Malmo bio s igračem manje na terenu jer je u 41. miniti isključen Innocent zbog dva žuta kartona.

Inače, Rangers je poveo preko Morelosa u 19. minuti.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA 3. PRETKOLA (u zagradama rezultati prvih susreta):

Šerif (Mol) – Crvena zvezda (Srb) 1-0 (Arboleda 45+2) (1-1)

Slavia (Češ) – Ferencvaros (Mađ) 1-0 (Masopust 36) (0-2)

Šahtar (Ukr) – Genk (Bel) 2-1 (L. Traore 27, Marcos Antonio 76 / Dessers 90) (2-1)

Ludogorec (Bug) – Olympiacos (Grč) 2-2 (Semedo 49-ag, Sotiriou 57-11m / M’Vila 31, El Arabi 68-11m) (1-1) – 11-erci: 4-1

Monaco (Fra) – Sparta (Češ) 3-1 (Martins 51, Golovin 56, Diop 82 / Karlsson 79) (2-0)

Midtjylland (Dan) – PSV (Niz) 0-1 (Bruma 90+3) (0-3)

Young Boys (Švi) – CFR Cluj (Rum) 3-1 (Siebatcheu 23, 42, Ngamaleu 25 / Omrani 4) (1-1)

Legia (Polj) – Dinamo Zagreb (Hrv) 0-1 (Franjić 20) (1-1)

Benfica (Por) – Spartak Moskva (Rus) 2-0 (Joao Mario 58, Jaremčuk 90+2) (2-0)

Rangers (Ško) – Malmo (Šve) 1-2 (Morelos 19 / Čolak 53, 58)