Home Najnovije Bruno Marić: Pejin i VAR nisu sudili penal za Hajduk, ali teorije...

Bruno Marić: Pejin i VAR nisu sudili penal za Hajduk, ali teorije zavjere nisu korektne

381
0

Lokomotiva i Hajduk odigrali su spektakularnu utakmicu 19. kola HNL-a. U ludoj i uzbudljivoj utakmici punoj preokreta rezultat je na kraju glasio 3:3.

Lokomotiva je povela autogolom Eleza u 11. minuti, da bi Hajduk izjednačio u 33. krasnim golom Livaje. Marić je u 63. vratio domaćine u vodstvo, a onda je u infarktnoj završnici Jan Mlakar golovima u 77. i 81. minuti potpuno okrenuo rezultat, prije nego što je Katić u 86. zabio još jedan autogol za 3:3.

U sudačkoj nadoknadi Stipe Biuk je ušao u šesnaesterac u duelu s Cipetićem, koji je ispred njega rukom odnio loptu. Igrači Hajduka tražili su penal, ali je sudac Tihomir Pejin nakon kratke konzultacije s VAR sobom pustio da se nastavi igra. Hajdukovi igrači protestirali su zbog takve odluke, a njihovu frustraciju su na Facebooku podijelili i Hajdukovi navijači.

U Hajduku su bijesni, smatraju da su teško oštećeni, a posebno su ljutiti jer VAR soba uopće nije pozvala glavnog suca Pejina da pogleda spornu situaciju.

Za komentar su s portala index nazvali šefa hrvatskih sudaca Brunu Marića. Marić je za Index potvrdio da je Pejin pogriješio i da je Hajduk oštećen.

‘Smatram da je sudac propustio suditi kazneni udarac za Hajduk. Nažalost, nije mu pomogao ni VAR. Ali ova situacija je vrlo kompleksna i nije korektno proizvoditi teorije zavjere. Osobito kada analiziram suđenje suca na današnjoj utakmici’, kratko nam je rekao Marić.