Home Najnovije Dalić sprema velike promjene: Italiju će napasti do sada neviđena Hrvatska!

Dalić sprema velike promjene: Italiju će napasti do sada neviđena Hrvatska!

155
0
dalipress
Youtube Screenshot

Hrvatska reprezentacija nalazi se pred odlučujućom utakmicom grupne faze Europskog prvenstva. U ponedjeljak od 21 sat igra protiv Italije, a pobjeda bi im osigurala prolaz u osminu finala. Nakon poraza od Španjolske 0:3 i remija s Albanijom 2:2, situacija je složena, ali pobjeda protiv Italije donosi direktan plasman u nokaut fazu.

Scenariji za prolazak

U slučaju remija, hrvatski nastavak natjecanja ovisi o rezultatima drugih utakmica. Španjolci bi trebali pobijediti Albance, a u preostalih pet skupina dvije trećeplasirane momčadi moraju završiti s maksimalno dva boda. Tada bi o prolasku odlučivala gol-razlika, što dodatno komplicira situaciju.

Dalićevi problemi s kadrom

Izbornik Zlatko Dalić suočava se s problemima u sastavu. Marcelo Brozović i Luka Modrić nisu na očekivanoj razini, a ni ostale opcije nisu donijele željene rezultate. Dobra vijest je da su svi igrači trenirali u petak, pa nema zdravstvenih problema. Međutim, promjene u sastavu su neizbježne.

Moguće promjene u sastavu

Prema najnovijim informacijama koje saznaje portal Index, Brozović bi mogao preseliti na klupu, dok će Modrić sigurno igrati od prve minute. Kovačić je također siguran u veznoj liniji, a mladi Luka Sučić, koji je impresionirao protiv Albanije, mogao bi dobiti priliku od prve minute.

Na golu je siguran Dominik Livaković, dok će stoperski par činiti Šutalo i Erlić, treći različiti par na Euru. Gvardiol se vraća na bočnu poziciju, a na desni bok vraća se Stanišić umjesto Juranovića.

Promjene u napadu

U napadu je siguran Kramarić na lijevom krilu, dok bi Bruno Petković i Lovro Majer mogli ispasti iz prvih 11. Umjesto njih, priliku bi mogli dobiti Ante Budimir i Mario Pašalić, što bi moglo donijeti potrebnu svježinu i energiju u napad.