Dario Bel ‘briljira’ i izvan Hrvatske: ‘Je li moguće da je ovo sudio?’

325
0
Dario Bel

Gruzijski prvak Dinamo Batumi eliminiran je iz prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka usprkos pobjedi nad bugarskim Ludogorecom. U uzvratnoj utakmici na domaćem terenu, Dinamo Batumi je slavio rezultatom 1:0 zahvaljujući pogotku Vladimera Mamuchashvilija u trećoj minuti. Međutim, to nije bilo dovoljno da nadoknade zaostatak iz prvog susreta u kojem su izgubili 3:1.

Kontroverze na Utakmici

Utakmicu je obilježila kontroverza vezana uz odluke hrvatskog suca Darija Bela, koji je poništio drugi pogodak Dinama Batumi. Nakon što su domaćini poveli već u trećoj minuti, ubrzo su postigli i drugi gol koji bi im u tom trenutku garantirao produžetke. No, Bel je taj pogodak poništio, što je izazvalo bijes među domaćim navijačima. Komentari na društvenim mrežama bili su oštri: “Je li moguće da je ovo sudio?” i “Kako je moguće da je ovaj gol poništen?”

Analiza Sporne Situacije

Nakon akcije na lijevoj strani terena, uslijedio je ubačaj u kazneni prostor. U duelu na prvoj stativi sudjelovali su napadač domaćina Jalen Blesa i dva gostujuća braniča. Lopta je prošla pored njih i stigla do strijelca prvog gola Mamuchashvilija, koji je loše zahvatio loptu, ali je uspio nekako ugurati u mrežu. Međutim, Bel je dosudio prekršaj napadača Blese u prvom duelu s dvojicom braniča, zbog čega pogodak nije priznat. VAR soba, u kojoj su sjedili Fran Jović i Mario Zebec, nije se oglasila.

Hrvatski Sudac Dario Bel

Dariju Belu je ovo treći susret u kvalifikacijama za Ligu prvaka koji je sudio u karijeri, a svi su bili u prvom pretkolu. Prije dvije godine sudio je dvoboj između kazahstanskog Tobola i mađarskog Ferencvaroša (0:2), a prošle sezone pravdu je dijelio u susretu između velškog kluba The New Saints i švedskog Hackena (0:2). Na ovoj utakmici, pomoćnici su mu bili Goran Pataki i Marjan Tomas, četvrti sudac je bio Patrik Kolarić, a u VAR sobi Fran Jović i Mario Zebec.

Psovao igrača Rijeke kad je dao gol Dinamu

Podsjetimo, Dario Bel se našao u središtu afere VARleaks.

Na jednoj od objavljenih snimki se vidi kako Marić postiže gol za Rijeku protiv Dinama na početku 2. poluvremena derbija odigranog na Maksimiru.

U pozadini se čuje glas za koji se čini da pripada razočaranom glavnom sucu utakmice Dariu Belu, ili nekom iz VAR sobe i upućen je strijelcu gola. Na snimci se jasno čuje kako izražava svoje nezadovoljstvo nakon postignutog gola, koristeći vrlo neprimjerene riječi. ‘I to je gol, nema faula. *ebo ti Bog majku, u pi*ku ti *ebo Bog majku, a ništa…’