Home Sport Dinamo na Rujevici izgubio prve prvenstvene bodove, Rijeka remijem zadržala 2.mjesto (FOTO/VIDEO)

197
0
456384980 1576056109786894 2606829657882531514 n

Dinamo na Rujevici je prosuo prve bodove u prvenstvu

U derbi utakmici 5. kola SuperSport HNL-a, Rijeka je na svom terenu dočekala vodeći Dinamo Zagreb. Dinamo je u susret ušao s četiri uzastopne pobjede i europskim uspjehom, nakon što je uvjerljivo eliminirao Qarabag i osigurao nastup u Ligi prvaka. S druge strane, Rijeka je, doživjela je bolan poraz od 5:0 protiv Olimpije u Ljubljani. Poraz u Sloveniji je zaključio njihov nastup u Konferencijskoj ligi.

Vodstvo Dinama

Dinamo Zagreb je poveo s 1:0. Bruno Petković je u 22. minuti iskoristio povratnu loptu iz akcije koju je započeo Mišić. Treba napomenuti da su Zagrepčani osvojili loptu ptekršajem što je previdio Duje Strukan koji se istaknuo tendencioznim suđenjem.

Rijeka je imala nekoliko prilika, ali nije uspjela kapitalizirati. U 34. minuti, ozbiljna prijetnja došla je od strane Devetka, koji je prošao lijevom stranom i ubacio za Jankovića, no Mmaee je bio prisutan i uklonio opasnost. U 39. minuti, Rijeka je pogodila vratnicu nakon ubačaja Marca Pašalića, a odbijena lopta je završila u korneru nakon što je Rukavina naletio na blok. Domaći su također imali priliku iz slobodnog udarca u 45. minuti, ali Jankovićev pokušaj je zaustavljen u bloku.

Dinamo je, s druge strane, mogao zabiti u 16. minuti kada je Petković poslao povratnu loptu za Sandra Kulenovića, koji je iz blizine pogodio vratnicu. U 42. minuti je gol Rijeke poništen zbog zaleđa nakon VAR provjere. Iako su imali nekoliko pokušaja i prilika, Rijeka nije uspjela zatresti mrežu.

Drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu Rijeka je uspjela izjednačiti rezultat na 1:1. Početak poluvremena donio je nekoliko promjena i uzbuđenja s obje strane. Dinamo je napravio dvije zamjene (ušli su Špikić i Rog, izašli Hoxha i Sučić).

U 50. minuti, Rijeka je postigla gol iz odlične akcije: duga lopta Galešića pronašla je Rukavinu, koji je dodao za Jankovića. Janković je potom poslao loptu u sredinu za Hodžu, čiji je precizan udarac osigurao izjednačenje.

Dinamo je pokušao odgovoriti s nekoliko napada, uključujući udarac Petkovića u 81. minuti koji je prošao pored gola. Rijeka je također imala prilike, kao što je udarac Jankovića izdaleka u 79. minuti, koji je zamalo prošao iznad prečke.

Obje momčadi su koristile priliku za izmjene: Dinamo je uveo Stojkovića umjesto Baturine i Cordobu umjesto Kulenovića, dok je Rijeka zamijenila Rukavinu s Frukom i Mmaeea s Ristovskim. U 68. minuti, Rijeka je dobila žuti karton za Andrića nakon duela s Theophileom.

Rijeka je u 86. minuti počela sve više povlačiti se i čuvati bod. Igrači Dinama postajali sve agresivniji u napadu. U 88. minuti, trener Rijeke Đalović zatvorio je utakmicu izmjenom: stoper Radeljić je ušao umjesto napadača Pašalića.

Kako se utakmica približavala kraju, još šest minuta nadoknade dodano je na semafor. U posljednjim trenucima, u 90. minuti, Cordoba je grubim startom na Andriću uz aut liniju izazvao oštar sukob, Đalović je tom prilikom zaradio žuti karton.