Home Vijesti Dirljiva priča o čovjeku koji je 70 godina živio u željeznim plućima

Dirljiva priča o čovjeku koji je 70 godina živio u željeznim plućima

437
0
paul alexander

Paul Alexander, čovjek koji je 70 godina živio u “željeznim plućima“, preminuo je u dobi od 78 godina nakon što je gotovo cijeli život proveo zaključan u svom stroju za preživljavanje. Tužna priča počela je 1952. godine kada je kao dijete obolio od dječje paralize koja ga je paralizirala od vrata prema dolje. Od tog trenutka uvijek je živio u nekoj vrsti željeznog kaveza koji je disao za njega.

Njegov život

Unatoč paralizi, Paul, poznat i kao “Polio Paul”, nikada nije odustao i uvijek je zadržao osmijeh u svim izazovima s kojima se suočavao. Diplomirao je, postao odvjetnik, pisao knjige i putovao po cijelom svijetu. Nikada nije želio uzeti u obzir nove tehnologije koje su se razvijale desetljećima, već je uvijek ostao vjeran svojim željeznim plućima.

Izbor nije bio pogrešan. Pomislite samo, Paul je preživio i roditelje i brata. 2015. stroj je imao ozbiljnih problema, ali ga je popravio Brady Richards, tehničar kojeg je Polio Paul kontaktirao putem interneta. Tijekom studija, muškarac je upoznao Claire, s kojom je bio zaručen nekoliko godina.

Kako radi stroj

“Željezna pluća” su vrsta ventilatora, velika žuta metalna kutija, unutar koje pacijent mora ležati s uređajem čvrsto pričvršćenim oko vrata. Stroj je posebno dizajniran za osobe čija je respiratorna funkcija ugrožena zbog dječje paralize. Tijekom jedne hospitalizacije liječnici su pokušali natjerati Paula da samostalno diše, isključivši aparat i natjeravši ga da izađe. No čovjek se istog trenutka onesvijestio. Unatoč dostupnosti modernijih respiratora, Paul je odlučio nastaviti koristiti svoja “željezna pluća” na koja je do tada bio navikao.

Smrt

Prekjučer (utorak, 12. ožujka), GoFundMe stranica posvećena Paulu objavila je njegovu smrt, koja se dogodila dan ranije. Brat Philip također je želio odati počast Paulu, zahvalivši svima koji su pridonijeli prikupljanju sredstava i istaknuvši pozitivan utjecaj koji je njegova priča imala na mnoge živote.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here