Home Sport Đoković ispao s Australian Opena!

Đoković ispao s Australian Opena!

351
2

U neočekivanom obratu događaja, Novak Đoković, najbolji svjetski tenisač, doživio je poraz u polufinalu Australian Opena od strane četvrtog nositelja, Talijana Jannika Sinnera. Ovo iznenađenje na prvom Grand Slam turniru sezone ostavilo je teniski svijet u šoku.

Sinner je dominirao u prvom setu, trajao je samo 35 minuta, a Đoković je napravio 15 neprisiljenih pogrešaka. Unatoč pokušajima povratka u drugom setu, Đoković je pretrpio dva breaka, a Sinner je zadržao kontrolu igre. Treći set bio je izuzetno izjednačen, a dramatičan trenutak dogodio se kod rezultata 5:5 i 40:40, kada je meč privremeno prekinut zbog medicinske pomoći gledatelju na tribinama.

Sinner je imao priliku riješiti meč u tie-breaku, ali Đoković je uspio izjednačiti rezultat i odvesti susret u četvrti set. Ključni trenutak četvrtog seta bio je kod rezultata 2:1 za Talijana, kada je Đoković izgubio prednost u svom servis-gemu, omogućivši Sinneru break koji će kasnije biti ključan za pobjedu.

Sinner će se sada suočiti s pobjednikom drugog polufinalnog susreta, u kojem se susreću treći nositelj Daniil Medvjedev i šesti nositelj Alexander Zverev. Talijan je time osigurao svoj prvi plasman u finale nekog od Grand Slam turnira, čime je dodatno obogatio svoju karijeru.