61
0
GRbswXCb0AAou3
X

Portugal je na penale pobijedio Sloveniju i plasirao se tako u četvrtfinale Europskog prvenstva. Regularni dio utakmice završio je rezultatom 0:0, kao i dodatnih pola sata igre. Junak raspucavanja bio je portugalski golman Diogo Costa, koji je obranio sva tri udarca Slovenaca. U četvrtfinalu će Portugalci igrati protiv Francuske, koja je s 1:0 pobijedila Belgiju.

Utakmica se u produžecima pretvorila u pravu dramu.

Najprije je u 105. minuti Oblak je obranio kazneni udarac Ronaldu. Portugalska zvijezda je završila u suzama, tješili su ga suigrači.

Fenomanalnu priliku promašio je Šeško u 115. minuti. Pepe je kiksao, a Šeško krenuo potpuno sam na Costu, koji je obranio nogom njegov udarac.

Na kraju je završilo bez golova. U raspucavanju penala, heroj je postao portugalski golman koji je Slovencima obranio sva tri penala dok su svi reprezentativci Portugala bili precizni.

Slovenski izbornik Matjaž Kek je od 110. minute preselio na tribine nakon što mu je sudac pokazao izravni crveni karton.