Ferro potpisao za Hajduk!

639
0

Hajduk je službeno potvrdio da je iz Benfice na posudbu do kraja sezone doveo Ferra. Posudba se može produžiti za još jednu sezonu ako se Hajduk plasira u Europu. Benfica je Ferroa prije godinu dana posudila Valenciji koja je imala opciju otkupa njegova ugovora, ali to nije učinila pa se 24-godišnji stoper vratio u matični klub.

Ferro je u karijeri odigrao 67 utakmica za prvu momčad Benfice i portugalski velikan vidio ga je kao jednog najperspektivnijih igrača. U sezoni 2018./2019. upisao je 37 nastupa, a bio je strijelac u pobjedi 3:0 protiv Dinama u uzvratnoj utakmici osmine finala Europa lige.

Ali kada je Benfica tog ljeta dovela Nicolasa Otamendija i Jana Vertonghena i Ferro je izgubio mjesto u momčadi. U sezoni 2020./2021. odigrao je samo četiri utakmice i Benfica ga je usred sezone poslala na posudbu u Valenciju.

Čim je došao, igrao je 90 minuta u porazu od Real Madrida, onda je u sljedećoj utakmici ušao s klupe i potom je potpuno preselio na klupu i praktički nije uopće igrao u prvenstvu iako je Valencia stalno igrala s tri stopera u zadnjoj liniji. Ferro i Benfica bili su bijesni na Valenciju što mu ne daje minutažu kako je bilo dogovoreno i Ferro se prošlog ljeta vratio u Benficu i to s ozljedom.

Od ozljede se oporavio u rujnu, ali nije igrao do sredine listopada kad je dobio 70 minuta u kup utakmici protiv Trofensea, a zadnju utakmicu odigrao je sredinom prosinca u liga kupu protiv Covilhe. Ferro bi u Hajduku trebao pojačati konkurenciju na stoperskoj poziciji, ali za očekivati je da će dobiti priliku ispred jednog od sadašnja dva stopera.

Benfica je gotovo sigurno kao uvjet za posudbu postavila da njezin igrač mora igrati pa bi Ferro relativno brzo trebao biti standardan član Hajdukove obrane. Kod Dambrauskasa stopere igraju Elez i Katić, ali jedan od njih dvojice će vjerojatno morati napraviti mjesta Portugalcu.