Home Sport Finale Kupa prijateljstva: Zvezda bolja od Rijeke tek nakon 9. serije jedanaesteraca!...

Finale Kupa prijateljstva: Zvezda bolja od Rijeke tek nakon 9. serije jedanaesteraca! (VIDEO)

209
0
nkrizvezda
nkrizvezda

Crvena zvezda osvojila je rekordni četvrti naslov na Kupu prijateljstva nakon što je u ovogodišnjem finalu svladala Rijeku 8:7 (0:0 nakon regularnog vremena), nakon ludog izvođenja jedanaesteraca. Odlučujući trenutak finala dogodio se u devetoj seriji jedanaesteraca, kada je Riječanin Frank pogodio gredu, a potom je prvotimac Crvene zvezde Storebra postigao pogodak i donio crveno-bijelima naslov.

U regularnih 80 minuta nije bilo golova, iako su obje momčadi imale po jednu veliku priliku u drugom dijelu. Prvo je Momčilovski u 62. minuti imao dobru priliku za vodstvo Rijeke, ali je njegov udarac iz šesnaesterca fantastično obranio vratar Crvene zvezde Dragović.

Najbolju priliku Zvezda je imala u posljednjim trenucima utakmice. Storebra je u 78. minuti primio loptu u šesnaestercu, a potom s lijeve strane šesnaesterca pucao u dalji kut riječkih vrata, ali je vratarka Riječana Vučetić uspjela zaustaviti udarac i odbiti loptu u polje.

Izvođenje penala u finalnoj utakmici bilo je jedno od najdužih u povijesti turnira.

U prve dvije serije igračice su sigurno realizirale, a onda su obje momčadi bile neprecizne u trećoj seriji.

Rijeka je potom uz veliku dozu sreće uspjela u četvrtoj seriji postići pogodak i povesti, ali je i Zvezda bila precizna za novo izjednačenje. Obje momčadi tada su prilično sigurno izvodile jedanaesterce sve do te ključne devete serije, kada je Frank pogodio gredu, a Storebra se iskupio za promašaj s kraja utakmice i rutinski pogodio jedanaesterac za pobjedu i naslov.

Crvena zvezda je tako postala prva momčad u povijesti turnira koja je osvojila četiri naslova. Podsjetimo, crveno-bijeli su prethodno osvajali kup 2015., 2017. i 2021. godine.