Home Sport FOTO: Dragonsi zapalili transparent ‘Incidenti Turnić’, navijači Rijeke tvrde da se radi...

324
0
456199102 1044225874021955 1532138427535984771 n
Screenshot

Rijeka je u uzvratnoj utakmici doigravanja za Konferencijsku ligu pretrpjela težak poraz od 5:0 protiv Olimpije u Ljubljani, čime je viceprvak Hrvatske doživio najteži europski poraz u svojoj povijesti. Nakon remija 1:1 na Rujevici, momčad trenera Radomira Đalovića odigrala je sramotno lošu utakmicu u gostima, što je rezultiralo velikim poniženjem na terenu.

Divljanje Navijača

Nažalost, susret u Ljubljani nije bio obilježen samo lošom igrom Rijeke, već i incidentima koje su izazvali njezini navijači. U 60. minuti utakmice, navijači Rijeke, smješteni na južnoj tribini stadiona Stožice, zasuli su kazneni prostor Olimpijinog vratara Matevža Vidovšeka bakljama. Situacija se dodatno pogoršala kada su navijači počeli bacati baklje prema zapadnoj tribini, gdje su se nalazili navijači domaće momčadi.

Provokacije i Poniženja

U prvom poluvremenu navijači Olimpije, poznati kao Greend Dragonsi, provocirali su Armadu navodno otetim transparentom pod nazivom “Incidenti Turnić”, koji su na kraju zapalili. Gubitak transparenta predstavlja najveće poniženje za svaku navijačku grupu, koja se prema navijačkom kodeksu nakon takvog incidenta mora ugasiti.

Međutim, navijači Rijeke tvrde da su taj transparent izradili sami navijači Olimpije po uzoru na original, dok su im Dragonsi odgovorili da su ga ukrali još prije 20 godina i čuvali za ovu prigodu. Ova provokacija dodatno je zakomplicirala ionako napetu atmosferu na stadionu.