Home Sport FOTO/VIDEO: Rijeka uzela Superkup!

FOTO/VIDEO: Rijeka uzela Superkup!

779
0

Na Kantridi je pred oko 8500 gledatelja Rijeka bez problema svladala Dinamo Pred sam početak utakmice predsjednik Mišković je poklonio specijalne dresove uvaženim gostima. Prvi primjerak novog dresa dobio je Gabriele Volpi drugi arhitekt Gino Zavanella, koji je projektirao novo riječko zdanje, a treći gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel. Od samog početka domaći imaju prvu priliku ali Krstanović šalje loptu malo pored gola. Pritišću domaći svaku akciju i stvaraju dobre prilike pred gostujućom ekipom Dinama koji se baš i ne snalazi prerviše, a u 11. minuti novopridošli obrambeni igrač (stoper) Samardžić matira golmana Eduarda 1:0.
Odmah u 15. minuti lijepi prodor Krstanovića i Sharbinija naznačuje ozbiljnost napadačke igre ali na sreću za goste lopta završava pored gola. Prava streljana prema Dinamovom golu koju uspješno u nekoliko navrata smiruje Portugalac Eduardo koji uspjeva sačuvati gostujući mrežu.
Dinamovi igrači su potpuno bezidejni i nemoćni pred ovosezonskom Rijekom u prvih 30. minuta utakmice.
U 39. minuti dogodio se slobodni udarac saboka kaznenog prostora domaćih i u gužvi pred Vargićevim golom Leonardo German uspija poslati loptu u mrežu 1:1, a u zadnjim minutama prvoga djela ipak malo posrnuli Riječani prepuštaju igru gostima.

Najveće uzbuđenje uslijedilo je iza utakmice kada je na semaforu predstavljen projekt novog stadiona. Simulaciju možete vidjeti na web adresi http://www.stadionkantrida.hr

Početkom drugog djela domaći pokušavaju u 47. minuti ali odmah minutu kasnije gosti ozbiljno prijete čuvaru domaće mreže – Antolić puca, Vargić odbija,a lopta pogađa glavu Pjace koji na sreću domačih pogađa stativu i Vargić ju uspijeva primiti u ruke.
Krenuo je nakon toga malo jači pritisak gostujuće ekipe uz opasne udarce u 60. i 63. minuti ali sigurni vratar Vargić uspjeno odrađuje posao.
Nakon promjena Kvržić – Sharbini i Kramarić – Jajalo igra se malo probudila i u 70. minuti bilježimo polukontru bijelih u režiji Krstanovića koji prebacuje obranu modrih, a loptu uspješno prihvaća Moises i sa otprilike 12 metara odličnim volejem matira Eduarda 2:1.
Do kraja utakmice bilo je još prilika domaćih ali bez završnog efekta, a najčišću priliku nisu iskoristili Kramarić i Kvržić u sudačkoj nadoknadi .
Tijekom utakmice jedina ružna mrlja se opetovano događala na zapadu (taboru Armade) gdje se opet negativno skandiralo i pogrdno izvikivalo , u ovom novom razdoblju kad se pokušava nametnuti fer play navijanje, a sucima je dozvoljeno čak i eventualno prekidanje utakmica. Vjerovatno je čak moguće da HNS tj. disciplinska komisija ‘nagradi’ klub novčanom kaznom radi takve vrste skandiranja ili isprazni dijelove stadiona za buduće utakmice.(L.Slama)

Dinamo: Eduardo – Leko, Sigali, Šimunić, Pivarić – Gonçalo (od 46. Brozović), Ademi, Machado – Pjaca (od 61. Radonjić), Antolić, Čop. Trener: Zoran Mamić.

Rijeka: Vargić – Tomečak, Samardžić, Mitrović, Leovac – Jajalo (od 67. Kramarić), Brezovec – Jugović, Moises, Sharbini (od 51. Kvržić) – Krstanović. Trener: Matjaž Kek.