Home Sport Francuski novinar otkrio kako je Modrić 2018. godine spasio Ronaldovu karijeru

Francuski novinar otkrio kako je Modrić 2018. godine spasio Ronaldovu karijeru

514
0

Luka Modrić osvojio je Zlatnu loptu 2018. godine. Bio je to prekid dominacije Cristiana Ronalda i Lionela Messija kada je u pitanju najeminentnija individualna nogometna nagrada. Portugalski i argentinski napadač su do te godine osvajali Zlatnu loptu deset godina zaredom. Baš je činjenica da je Modrić osvojio tu nagradu promijenila Ronaldovu karijeru.

Tako tvrdi ugledni francuski novinar Thierry Marchand, koji piše biografiju o Ronaldu. On ističe kako mu je Ronaldo rekao da se planirao umiroviti u slučaju da Messi osvoji Zlatnu loptu. Međutim, uzeo ju je Modrić i tako mu je hrvatski veznjak, a da toga nije bio ni svjestan, produljio karijeru.

“Lako je ostati u svom balonu kada si uspješan. Riskirao sam odlaskom u Juventus, sve je bilo drugačije. Od zemlje do lige i nogometa. Zbog tog rizika vjerojatno neću osvojiti Zlatnu loptu. Ako je osvoji Messi, odlazim iz nogometa”, navodno je Portugalac poručio Marchandu uoči dodjele Zlatne lopte.

Modrić je te godine igrao finale Svjetskog prvenstva s Hrvatskom, a bio je i najbolji igrač Mundijala. S Realom je osvojio Ligu prvaka, što mu je bila četvrta titula prvaka Europe. U ukupnom poretku bio je ispred Ronalda na drugom i Griezmanna na trećem mjestu.