Home Sport Frigan strijelac u porazu Westerloa, Franjo Ivanović najbolji igrač Royale Uniona

17
0
MixCollage 22 Sep 2024 04 18 PM 9229
Franjo Ivanović i Matija Frigan

Dva bivša napadača Rijeke i hrvatska mlada reprezentativca, Matija Frigan i Franjo Ivanović, imali su istaknute uloge u posljednjem kolu belgijske Jupiler Pro lige.

Matija Frigan promašio penal, pa se iskupio golom

Matija Frigan, koji trenutno nastupa za Westerlo, imao je burnu utakmicu protiv Antwerpa. U 37. minuti promašio je kazneni udarac, što je omogućilo protivničkoj momčadi da povede samo četiri minute kasnije. Kapetan Antwerpa i legendarni belgijski reprezentativac, Toby Alderweireld, zabio je za vodstvo gostiju.

Ipak, Frigan se brzo iskupio. U 45. minuti, sjajnim lažnjakom prevario je braniča Antwerpa i preciznim udarcem pogodio za izjednačenje 1:1. Nažalost za Westerlo, Antwerp je u 95. minuti ponovno poveo golom Alderweirelda, što je donijelo veliko slavlje gostima.

Franjo Ivanović najbolji igrač utakmice Standard – Royale Union

S druge strane, Franjo Ivanović, koji igra za Royale Union Saint-Gilloise, briljirao je u utakmici protiv Standarda Liegea. Iako je susret završio bez golova, Ivanović je bio ključna figura na terenu i prema Sofascore ocjenama, bio je najbolje ocijenjeni igrač utakmice.