234
0
primorje
primorje

Nogometaši Rijeke pobijedili su novog slovenskog prvoligaša Primorje iz Ajdovščine rezultatom 7:1. Trener Željko Sopić koristio je dvije momčadi i na kraju imao razloga za zadovoljstvo jer je vidio rastrčanu i efikasnu momčad koja je pored šest pogodaka stvorila još nekoliko kvalitetnih prilika.

U početnom ispitivanju snaga gosti iz Ajdovščine predstavili su se u dobrom svjetlu, visoko pritisnuli Rijeku i u nekoliko trenutaka kvalitetno priprijetili. U 9. minuti slobodni udarac Suljanovića iz gornjeg lijevog kuta atraktivnom paradom izvukao je Posavec, dok je u 17. Bešir nakon lijepe akcije i povratne lopte pucao preko gola.

Praktički sve nakon te situacije događalo se pred vratima Primorja. U 23. minuti Janković je iskosa s lijeve strane uputio udarac, vratar Primorja odbio loptu na koju je natrčao Ivanović i poentirao – 1:0.

U 32. minuti na lijevoj strani kombinirali su Bogojević i Obregon, pa je Hodži nakon povratne lopte, na pet metara preostao lakši dio posla – 2:0.

U 44. minuti Fruk je prekrasno izveo slobodni udarac s 22-23 metra, prebacio “živi zid“ i pogodio za 3:0.

Do poluvremena, koje je dogovorom dvaju klubova trajalo 60 minuta, Fruk se upisao i među asistente. U 52. minuti ubacio je iz slobodnog udarca, a Galešić pravovremeno utrčao i glavom pogodio iza leđa Macana – 4:0.

Nakon sat vremena igre trener Sopić na travnjak je poslao novih 11 igrača, a već u 70. minuti prekrasan pogodak postigao je Butić. Primio je loptu iskosa s desne strane, lijepo se namjestio na udarac i prekrasno pogodio suprotni kut – 5:0.

Primorje je smanjilo u 80. minuti kada je Smajlagić pogodio iza Zlomislića – 5:1.

U 93. minuti netko od gostujućih braniča rukom je zaustavio ubačaj Jakca, sudac Rožman pokazao je na jedanaesterac, a Djouahra preciznim prizemnim udarcem u sam kut realizirao najstrožu kaznu – 6:1.

U 120. minuti Valinčić je lijepom dijagonalom pronašao Bilajca koji se sjurio u kazneni prostor pa lijepim udarcem zaključio riječku golijadu – 7:1.

Uz ranije ozlijeđene Godu i Selahija, utakmicu su propustili Radeljić (ozlijedio se na zagrijavanju) i Banda. Iduću provjeru Rijeka će imati 10. srpnja na pripremama u Austriji protiv mađarskog prvoligaša Spartacusa.

Rijeka – Primorje 7:1

RIJEKA Igralište u kampu HNK Rijeka. Sudac: Marin Rožman. Pomoćnici: Perkov i Marušić. Strijelci: 1:0 Ivanović (23′), 2:0 Hodća (32′), 3:0 Fruk (44′), 4:0 Galešić (52′), 5:0 Butić (70′), 5:1 Smajlagić (80′), 6:1 Djouahra (93′-11m), 7:1 Bilajac (120′).

RIJEKA: Posavec, Smolčić, Kitin, Galešić, Bogojević, Petrović, Ivanović, Hodža, Fruk, Janković, Obregon (od 60.: Zlomislić, Valinčić, Burčul, Dujmović, Čabraja, Ilinković (od 90′ Bilajac), Babić, Djouahra, Butić, Jakac, Gajzler).

PRIMORJE: Macan, Mutavčić, Dedić, Petek, Fogec, Bešir, Čandič, Zavnik, Suljanović, Agrelos, Gulič (još su igrali: Mavrič, Bulat, Klemenčić, A. Kobal, Zukić, Ignjatović, M. Kobal, Rafiu, Stožinčič, Rakić, Furlan, Smajlagić, Babin, Telles).