Home Sport Hajduk doveo trenera sa iskustvom poraza od Rijeke

Hajduk doveo trenera sa iskustvom poraza od Rijeke

Cutrone Storari shirt
AC Milan

HNK Hajduk je objavio kako će legendarni Gennaro Gattuso (46) biti novi trener prve momčadi. Gattuso je potpisao ugovor s Bijelima do ljeta 2026. godine i u Split stiže sljedećeg tjedna na početku priprema prve momčadi, kada će biti službeno predstavljen na Poljudu.

Zanimljivo je da je upravo Gattuso bio trener momčadi Milana kojoj je Rijeka uzela skalp 2017. godine na rujevici pod vodstvo Matjaža Keka.

Momčad Matjaža Keka ležerno je tada odradila posao protiv talijanskog diva. Spektakularan pogodak već u sedmoj minuti zabio je Jakov Puljić. Za 1:0 sjajno je pogodio iz slobodnog udarca. Lopta je preko živog zida pogodila vratnicu i odbila se u mrežu. Doslovce bez prave prijetnje pred Rijekinim vratima, protekao je veći dio utakmice. Nemoć i bezidejnost gostujuće momčadi bila je – negledljiva. Niti jednom nisu pucali u okvir gola. Mario Gavranović je u 47. minuti sjajno pospremio loptu u mrežu pokraj nemoćne obrana Milana.

– Pokušali smo igrati nogomet, no to nismo dobro radili. Nekoliko minuta odigramo dobro, a onda sve uništimo i tako cijeli susret. Pružio sam priliku nekim drugim igračima koji su manje igrali i ovo je njihova odgovornost. Jednostavno, moramo igrati žestoko i boriti se. Nismo postojali – istaknuo je Gattuso.