176
0
452968862 811965597719960 3538615976064650363 n
HNK Hajduk

Hajduk je napravio veliki korak prema trećem pretkolu Konferencijske lige. U drugom pretkolu Hajduk je na krcatom Poljudu bez većih problema s 2:0 pobijedio HB Torshavn, klub s Farskih otoka.

Golove za Hajduk su postigli Filip Uremović u 19. i Marko Livaja s bijele točke u 30. minuti. Hajduk je bio puno bolja momčad, posebice u prvih 45 minuta kad su igrači Gennara Gattusa dominirali. Klub iz Splita je poveo u 19. minuti kad je Capan ubacio iz kornera, Kalik je to prebacio na drugu vratnicu, a Filip Uremović je iz blizine glavom zakucao u mrežu.

Za drugi gol smo morali čekati desetak minuta. Livaja je dodao za Kalika, ovaj je bio povučen u 16 metara i Livaja je dobio šansu da iz penala zabije svoj prvi gol za Hajduk u Europi. U nastavku je Hajduk malo smanjio gas. Bilo je nešto prilika za Splićani, ali novih golova nije bilo.