Home Najnovije Hajdukovi navijači pobjesnili na Fejsu: Gol je bio neregularan, a nisu nam...

Hajdukovi navijači pobjesnili na Fejsu: Gol je bio neregularan, a nisu nam sudili penal

321
0

Lokomotiva i Hajduk su u jednoj od najuzbudljivijih utakmica sezone odigrali 3:3 u 19. kolu HNL-a.

Domaćini su poveli autogolom Eleza u 11. minuti, da bi Hajduk izjednačio u 33. krasnim golom Livaje. Marić je u 63. vratio domaćine u vodstvo, a onda je u infarktnoj završnici Jan Mlakar golovima u 77. i 81. minuti potpuno okrenuo rezultat, prije nego što je Katić u 86. zabio još jedan autogol za 3:3.

U sudačkoj nadoknadi je Stipe Biuk ušao u šesnaesterac u duelu s Cipetićem, koji je ispred njega rukom odnio loptu. Igrači Hajduka tražili su penal, ali je sudac Tihomir Pejin nakon kratke konzultacije s VAR sobom pustio da se nastavi igra. Hajdukovi igrači protestirali su zbog takve odluke, a njihovu frustraciju su na Facebooku podijelili i Hajdukovi navijači.

Na navijačkoj stranici Hajdučke vijesti, koja ima više od 67.000 pratitelja, objavljene su snimke sporne situacije, a navijači su u komentarima oštro kritizirali takvu odluku.

“Ovo dijete iz vrtića vidi da je penal”, jedan je od brojnih komentara u kojima navijači smatraju da je Pejin trebao suditi penal, ali ima i onih koji smatraju da si je Hajduk sam kriv što si je zabio dva autogola i da se ne može “vaditi” na suca.

Kod autogola Katića za 3:3 Cipetić je prilikom izvođenja auta, koji je prethodio golu, zagazio na liniju unutar terena, što Hajdukovi navijači smatraju neregularnim. No, to što je Cipetić napravio je, prema pravilu nogometne igre, regularno, odnosno igrač prilikom izvođenja auta mora s obje noge stajati ili iza linije ili na njoj, a može jednim dijelom noge biti i u terenu dokle god mu dio stopala dodiruje liniju. Navijači su negodovali i zbog te situacije, a bilo je i onih koji su rekli da si je Katić sam kriv što je loptu tako nespretno poslao u vlastiti gol.

Rasprava se potegnula i oko sudačke nadoknade. Tihomir Pejin pokazao je samo tri minute iako su u drugom poluvremenu pala četiri gola, u pet navrata vršile su se zamjene, a svaki gol provjeravao je VAR. Hajdukovi navijači smatraju da je nadoknada trebala biti puno duža te da je i to razlog što njihova momčad nije uspjela pobijediti.(Index.hr)