Home Sport Hodža asistent i strijelac u pobjedi hrvatske U-21 reprezentacije

Hodža asistent i strijelac u pobjedi hrvatske U-21 reprezentacije

399
0

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine postigla je uspjeh u svojoj prvoj kvalifikacijskoj utakmici skupine G za Europsko prvenstvo. Ostvarili su pobjedu protiv svojih vršnjaka s Farskih otoka rezultatom 4-2 (2-0).

U 17. minuti Roko Šimić postigao je otvarajući gol za Hrvatsku U21, a slijedili su Veldin Hodža u 44. minuti i Dion Drena Beljo u 75. minuti, dajući im udobno vodstvo od 3-0 u 78. minuti. Međutim, Gutti Dahl-Olsen s Farskih otoka uspio je postići dva gola u 78. i 85. minuti, čime je utakmicu učinio izazovnijom. Srećom, Hrvatska U21, pod vođstvom svog trenera Dragana Skočića, zadržala je vodstvo i osigurala pobjedu golom Marina Ljubičića u 93. minuti, završivši utakmicu konačnim rezultatom 4-2.

Utakmica je počela mirno, s domaćom momčadi koja je imala prvu značajnu priliku u 16. minuti, kada je Samuelsen usko promašio cilj. U sljedećem napadu, Hrvatska U21 povela je, budući da je Lisica pružio izvanrednu asistenciju Šimiću, koji je spektakularno pogodio mrežu, čime je rezultat postao 1-0.

Gol Hrvatske U21 donio im je smirenost, omogućavajući im da diktiraju tempo igre i kontroliraju događaje na terenu. Imali su još jednu priliku kada je Bukvić pokušao iz sredine sa 18 metara, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

Hrvatska U21 nastavila je dominirati posjedom, dok je domaća momčad branila, i pritisak mladih Hrvata povećao se prema kraju prvog poluvremena, što je rezultiralo još jednim golom. Hodža je izveo prekrasan udarac s 20 metara, povećavajući vodstvo na 2-0.

U ranim fazama drugog poluvremena, Hrvatska U21 stvorila je još dvije obećavajuće prilike. U 55. minuti Biuk i Šimić su dobro kombinirali, ali nisu uspjeli postići gol, a u 62. minuti Bukvić je poslao centaršut, ali Šimić nije uspio postići drugi gol na utakmici.

Kada je Beljo u 75. minuti postigao treći gol za Hrvatsku U21, činilo se da će utakmica postati formalnost. Međutim, Dahl-Olsen je imao druge planove. U 78. minuti iskoristio je grešku hrvatske obrane i smanjio zaostatak na 1-3, dok je u 85. minuti postigao još jedan gol, čime je stvorio dramatičan završetak utakmice.

Domaćin je nakon toga imao dvije pristojne prilike za potencijalno izjednačenje, ali nisu ih uspjeli iskoristiti, a utakmica je završila golom Marina Ljubičića u 93. minuti za konačnih 4-2 u korist Hrvatske U21.

Sljedeći izazov Hrvatske U21 bit će gostovanje kod Grčke 13. listopada.