Home Sport Hrvatska preokrenula pa u drami ostala bez pobjede protiv Grčke u kvalifikacijama...

Hrvatska preokrenula pa u drami ostala bez pobjede protiv Grčke u kvalifikacijama za U-21 Euro

404
0

Hrvatska i Grčka odigrale su 2:2 u utakmici skupine G kvalifikacija za U-21 Europsko prvenstvo. Hrvatska je u prvom golu pobijedila Farske otoke (4:2), pa je s ovim remijem došla na četiri boda. Portugal je vodeći sa šest, Grčka ima pet, Farski otoci također četiri, a Andora i Bjelorusija su na tri.

Grčka je povela u 11. minuti, kada je Vasilios Sourlis dočekao povratno dodavanje i pospremio loptu u kut hrvatskog golmana Nikole Čavline. Momčad izbornika Dragana Skočića potom je proigrala. Grčki vratar Konstantinos Tzolakis zaustavio je pokušaje Matije Frigana i Martina Baturine, ali ne i Veldina Hodže, koji je u 23. minuti poentirao nakon dodavanja Roka Šimića.

Hrvatska je okrenula u drugom poluvremenu. Marin Ljubičić ušao je u 64., a zabio tri minute kasnije. Pospremio je loptu u mrežu s pet-šest metara udaljenosti nakon što je Šimić pogodio prečku. Međutim, Georgios Koutsias je u 89. zaobišao Čavlinu i pogodio. U dramatičnoj završnici Šimić je fantastično pucao iz daljine, no grčki golman je uspio spasiti svoju reprezentaciju.

Greece U21 1-0 Croatia U21 – Vasilios Sourlis 11′