Home Najnovije Hrvatska U-19 reprezentacija otvorila kvalifikacije za Euro spektakularnom pobjedom nad Njemačkom

223
0
431186468 1429833344292195 8095338212254252733 n

Hrvatska U-19 nogometna reprezentacija započela je svoj put kroz elitnu rundu kvalifikacija za Europsko prvenstvo s izvanrednom pobjedom nad vršnjacima iz Njemačke. Na domaćem terenu u Varaždinu, mladi izabranici Siniše Oreščanina ostvarili su pobjedu rezultatom 2:1, što im daje odličan početak u borbi za plasman na Euro.

Ova pobjeda je od izuzetne važnosti za hrvatski tim, koji ima visoke ambicije na ovom natjecanju. Nakon što su poveli već u sedmoj minuti utakmice golom Branka Pavića iz Dinama, Njemačka je uspjela izjednačiti rezultat u 32. minuti golom Ibrahima Maze iz Herthe. Međutim, mladi Hrvati nisu dopustili da se rezultat zadrži na egal, već su ponovno poveli u 41. minuti na impresivan način.

Spektakularan pogodak Roka Brajkovića bio je trenutak koji je podigao publiku na noge. Nakon izvedenog kornera i odbijene lopte, mladi igrač Hajduka, Brajković, sjajnim udarcem pogodio je mrežu s nevjerojatnih 25 metara udaljenosti od gola. Njegovo izvanredno izvođenje zaslužuje sve pohvale, a njegov pogodak bio je ključan za konačnu pobjedu Hrvatske.

Unatoč pritisku Nijemaca u završnici utakmice, koji su čak imali priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca u 89. minuti, mladi vratar Borna Buljan iz Hajduka obranio je udarac i osigurao pobjedu svojoj ekipi.

Ova pobjeda daje Hrvatskoj vrijedne bodove i samopouzdanje pred nastavak kvalifikacija. Sljedeća utakmica protiv Turske 23. ožujka, kao i susret protiv Rumunjske tri dana kasnije, bit će ključni za daljnji tijek natjecanja. Svi mečevi Hrvatske u ovoj rundi bit će odigrani u Varaždinu, a mladići su odlučni da nastave svoj impresivan niz i ostvare plasman na Euro U-19.