Home Sport Hrvatska u drami izgubila od Crne Gore nakon peteraca

Hrvatska u drami izgubila od Crne Gore nakon peteraca

285
0

U posljednjem kolu skupinske faze, Hrvatska vaterpolska reprezentacija doživjela je neugodan poraz od Crne Gore nakon izvođenja peteraca s rezultatom 15:13. Unatoč ovom porazu, Hrvatska se plasirala u četvrtfinale kao drugoplasirana u skupini.

Prije samog susreta, scenarij za Hrvatsku bio je jasan – bilo kakva pobjeda vodila bi ih izravno u četvrtfinale s prve pozicije, bod bi također bio dovoljan za plasman na drugo mjesto, dok bi poraz značio pad na treće mjesto i ulazak u osminu finala.

Hrvatska je odlično započela utakmicu, stekavši vodstvo od 2:0, a na kraju prve četvrtine održala prednost od 4:2. Međutim, Crna Gora je u drugom dijelu preokrenula rezultat s tri uzastopna gola, dok je Hrvatska uspjela izjednačiti pa je na poluvremenu bilo 5:5.

U trećoj četvrtini, Hrvatska je imala jedan gol prednosti, no početkom posljednjeg dijela Crna Gora je izjednačila na 9:9, a potom povela s 10:9. Unatoč izjednačenju na 10:10, Hrvatska nije uspjela iskoristiti peterac, što je rezultiralo s 11:11 na kraju regularnog dijela.

Utakmica je odlučena izvođenjem peteraca, gdje je Crna Gora bila uspješnija s rezultatom 4:2. Ključni trenuci su bili promašaji Konstantina Harkova i Lorena Fatovića.

Unatoč ovom neizvjesnom porazu, Hrvatska se plasirala u četvrtfinale zajedno sa Španjolskom koja je osvojila prvo mjesto u skupini. Najefikasniji igrači za Hrvatsku bili su Jerko Marinić Kragić i Marko Žuvela s po tri gola, dok je Đuro Radović s tri gola predstavljao ključnu figuru za Crnu Goru.

Ova dramatična utakmica ostavlja navijače u iščekivanju četvrtfinala gdje će Hrvatska pokušati ostvariti daljnji uspjeh u natjecanju.