Home Sport Hrvatska U21 bolja od Farskih Otoka u kvalifikacijama za EP, Franjo Ivanović...

Hrvatska U21 bolja od Farskih Otoka u kvalifikacijama za EP, Franjo Ivanović zabio iz penala!

189
0
franjoivanovic

Hrvatska U21 reprezentacija ostvarila je pobjedu nad vršnjacima s Farskih otoka rezultatom 2:1 u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Golove za Hrvatsku postigli su Marin Ljubičić i Franjo Ivanović, dok je za Farske otoke jedini pogodak postigao Beinir Nolsoe. Gosti su utakmicu završili s igračem manje nakon što je Gulibrandur Oregaard dobio izravni crveni karton.

Debi Ivice Olića Kao Izbornika U21 Reprezentacije

U ovoj utakmici svoj debi kao izbornik U21 reprezentacije Hrvatske imao je Ivica Olić. Prvi sastav Hrvatske izgledao je moćno na papiru, ali početak utakmice nije pokazao očekivanu dominaciju. Hrvatska se mučila do 38. minute kada je Gabrijel Vidović izborio jedanaesterac. Vidovića je srušio Elias Rusborg nakon što ga je hrvatski ofenzivac vješto prevario driblingom.

Marin Ljubičić bio je siguran izvođač s bijele točke, postižući svoj šesti pogodak u sedam utakmica u ovim kvalifikacijama. Vrijedi istaknuti i golmana Nikolu Čavlinu, koji je s dvije izvanredne obrane prije prvog hrvatskog gola sačuvao svoju momčad od primljenog pogotka.

Crveni Karton za Farske Otoke i Ključne Zamjene za Hrvatsku

U drugom dijelu utakmice, Čavlina je nastavio briljirati na golu, pomažući Hrvatskoj da zadrži vodstvo u trenucima kada su gosti vršili pritisak. Ključni trenutak dogodio se u 74. minuti kada je Oregaard dobio izravni crveni karton zbog rušenja Antona Matkovića. Hrvatski napadač pretrčao je braniča Farskih otoka, koji ga je potom povukao za majicu i srušio, što je rezultiralo izravnim crvenim kartonom.

Lukas Kačavenda iznudio je drugi jedanaesterac na utakmici, a realizirao ga je u 89. minuti Franjo Ivanović. Zanimljivo, Ivanović, Matković i Kačavenda ušli su s klupe u drugom poluvremenu i odigrali ključnu ulogu u povećanju vodstva.

U trećoj minuti sudačke nadoknade, Farski otoci su postigli počasni pogodak preko Beinira Nolsoea, no to nije bilo dovoljno da ugrozi pobjedu Hrvatske.

Sljedeća Utakmica Protiv Portugala

Nakon ove pobjede, Hrvatska U21 reprezentacija će se u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo suočiti s jakom momčadi Portugala. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak, a Olićeva momčad očekuje još jedan težak ispit na putu prema plasmanu na Europsko prvenstvo.

HRVATSKA – FARSKI OTOCI 2:1 (Ljubičić 39. – 11 m, Ivanović 89. – 11 m/Nolsøe 90.+3.)

HRVATSKA: Čavlina – Hrgović, Vušković, Prpić, Bukvić ? – Zvonarek (od 59. Ivanović ⚽), Soldo, Vidović (od 68. Hodža) – Crnac ? (od 79. Belcar), Ljubičić ⚽ (od 59. Matković), Šotiček (od 59. Kačavenda)

FARSKI OTOCI: A. Petersen – Øregaard ?, B. Petersen ?, Rusborg ? – Dam, Mneney ?, Sørensen (od 87. Ellingsgaard ?), M. Agnarsson (od 87. Guttesen) – Bárðarson (od 79. Poulsen), J. Nielsen (od 72. Dahl-Olsen), Kallsberg (od 87. Nolsøe ⚽)