Home Sport Hrvatske rukometašice izgubile od Španjolske, više nemaju šanse za četvrtfinale

Hrvatske rukometašice izgubile od Španjolske, više nemaju šanse za četvrtfinale

405
0

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je šanse za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Izgubila je od domaće ekipe i braniteljica svjetskog srebra Španjolske. Izabranicama Nenada Šoštarića preostala je još samo utakmica s Austrijom koja neće imati prevelik rezultatski značaj.

Hrvatske rukometašice u prvo su poluvrijeme ušle potpuno ravnopravno sa Španjolkama, no tri brza isključenja oko 15. minute omogućile su Španjolskoj da se odvoji na opipljiviju prednost te na predah ode s 12:9.

Držala je Španjolska prednost od barem +3 kroz cijelo drugo poluvrijeme i na kraju zasluženo pobijedila. Bilo je prilika da se Hrvatska vrati u utakmicu, no presudilo je nekoliko promašaja u ključnim trenucima. Pred kraj utakmice Španjolke su se još dodatno odvojile golovima iz tranzicije.

Još jednom se osjetio izostanak Ćamile Mičijević, Dore Krsnik i Ivane Dežić koje su se usred prvenstva zarazile koronavirusom.