Home Sport Hrvatski vaterpolisti Južnoj Africi zabili 29 golova i plasirali se u osminu...

Hrvatski vaterpolisti Južnoj Africi zabili 29 golova i plasirali se u osminu finala SP-a

249
0
426897853 875597121240845 5473864060168960259 n

Hrvatska je pobijedila Južnoafričku Republiku 29:6 u trećem kolu skupine A Svjetskog prvenstva u vaterpolu, koje se održava u Kataru. Momčad izbornika Ivice Tucka očekivano je uvjerljivim rezultatom savladala najslabijeg protivnika u grupnoj fazi te se plasirala u osminu finala, gdje će igrati protiv Brazila ili Kine. Hrvatska bi prolaskom u četvrtfinale osigurala plasman na ovogodišnje Olimpijske igre u Parizu, što je Tucak istaknuo kao prvi cilj ovoga turnira.

Hrvatski vaterpolisti već su u prvoj četvrtini imali pet pogodaka prednosti (7:2), a to je do poluvremena poraslo na +11. Susret je do kraja mirno priveden kraju i zaključen s 23 pogotka razlike.