Home Sport Hrvatskoj danas odgovara izgubiti od Njemačke, evo gdje možete gledati utakmicu!

382
0

Nakon bolnog poraza od Islanda rezultatom 35:30, hrvatska rukometna reprezentacija ostala je bez izgleda za plasman u polufinale Europskog prvenstva 2024. Sada preostaje još samo utakmica protiv Njemačke, koja će označiti kraj njihovog sudjelovanja na Europskom prvenstvu. Unatoč razočaranju, fokus se sada prebacuje na izglede za olimpijske kvalifikacije.

U kontekstu olimpijskih kvalifikacija, izravan put Hrvatske na Olimpijadu u Parizu 2024. propao je zbog rezultata na Europskom prvenstvu. Kao europski prvak, Francuska već ima osiguranu izravnu kvalifikaciju, dok je Danska, kao svjetski prvak, također izravno ušla na Olimpijadu. Stoga će Hrvatska sada morati tražiti kvalifikaciju kroz nadolazeći turnir koji je zakazan od 14. do 17. ožujka.

Međutim, sudjelovanje Hrvatske na tom turniru nije zajamčeno, a ovisi o ishodima drugih natjecanja. Najbolje plasirane momčadi s prethodnog Svjetskog prvenstva, izuzev Francuske i Danske, prvotno se kvalificiraju za olimpijski kvalifikacijski turnir. Trenutno su to Španjolska, Švedska, Njemačka, Norveška, Egipat i Mađarska.

Ukoliko se bilo koja od ovih momčadi dodatno kvalificira izravno za Olimpijadu putem svog kontinentalnog natjecanja, tada će se lista pomicati prema devetom mjestu (i dalje), koje trenutno zauzima Hrvatska.

Hrvatska u boljoj poziciji ako izgubi

U bizaran obrat događaja, ako se ostvare oba pozitivna scenarija za Hrvatsku (na Europskom prvenstvu i prvenstvu Afrike), Hrvatska bi zauzela poziciju trenutno držanu od strane Egipta. Međutim, ako se dogodi samo jedan pozitivan scenarij, Hrvatska bi zauzela trenutnu poziciju Mađarske i tražila bi svoj put na Olimpijadu kroz skupinu 1 protiv Španjolske, Brazila i Bahreina, što je znatno lakši put nego u slučaju skupine 2.

Ako u polufinalu budu igrali Mađarska ili Njemačka, to znači da je Hrvatska sigurno u kvalifikacijama za Olimpijske igre, a to pak znači da je Hrvatska sigurna (neovisno o Egiptu na prvenstvu Afrike) ako u zadnjem kolu izgubi protiv Njemačke! Bizarna situacija za naše rukometaše, a budući da u zadnjem kolu Austrija igra protiv Islanda i Mađarska protiv Francuske, jasno je da je najbolja šansa za Hrvatsku da bude sto posto sigurna tako da izgubi u zadnjoj utakmici.

Prijenos uživo utakmice između Hrvatske i Njemačke pratite na RTL-u.