I Pašalić i Galešić će moći igrati u Ljubljani!

245
0
pasalic

Rijeka i Olimpija iz Ljubljane odigrali su 1:1 u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige na Rujevici. U uzbudljivoj utakmici, za Rijeku je zabio Franjo Ivanović u 33. minuti, dok je za Olimpiju izjednačio brazilski napadač Pedro Lucas Schwaizer u 65. minuti, realiziravši kazneni udarac. Uzvratna utakmica, koja će odlučiti sudbinu oba kluba, igra se za tjedan dana u glavnom gradu Slovenije.

Ovaj susret je od velike važnosti za Rijeku jer pobjeda donosi ne samo prestiž nego i značajnu financijsku nagradu. Svaki od 36 klubova koji se plasira u grupnu fazu Konferencijske lige osigurat će minimalno 3.17 milijuna eura. Dodatni bonusi isplaćuju se za svaku pobjedu (400 tisuća eura) i remi (133 tisuće eura), što dodatno motivira klubove.

Rijeka može računati na Galešića i Pašalića u uzvratu

Nakon sinoćnje utakmice, pojavile su se informacije da Rijeka možda neće moći računati na ključne igrače u uzvratu. Prvo se pojavila vijest da stoper i kapetan Niko Galešić neće igrati zbog žutog kartona kojeg je navodno zaradio u gužvi nakon dosuđenog kaznenog udarca za Olimpiju. Međutim, iz Rijeke su potvrdili da je to bila pogreška i da Galešić nije dobio žuti karton, te će biti na raspolaganju za uzvrat.

Situacija s Marcom Pašalićem bila je kompliciranija. Pašalić je u sinoćnjoj utakmici dobio treći žuti karton ove sezone, što bi značilo automatsku suspenziju za sljedeću utakmicu. No, prema UEFA-inim pravilima, nakon svakih dva kola kvalifikacija, jedan žuti karton se briše, ako nije došlo do crvenog kartona. Ovo pravilo omogućava Pašaliću da igra u uzvratnoj utakmici protiv Olimpije, što je Rijeka službeno potvrdila nakon konzultacija s UEFA-om.