Home Sport Ivković: Sopić je bio hrabriji u izjavi nego izboru momčadi

Ivković: Sopić je bio hrabriji u izjavi nego izboru momčadi

371
0
409aac89 b869 4058 a8de 3d5729bf900b (1)

Hrvatski trener i stručni komentator Tomislav Ivković u HRT-ovoj emisiji Stadion govorio je o utakmicama 24. kola SuperSport HNL-a. Među ostalim, komentirao je pobjede Dinama nad Rijekom na Maksimiru (1:0).

“Dinamo je zasluženo pobijedio. U prvom poluvremenu nitko nije previše riskirao. Rijeka nije bila toliko dobra nakon promjene sastava. Ne možeš izgledati tako dobro kad promijeniš tri-četiri igrača. Sopić je rekao da može izgubiti, ali da ne vjeruje kako će se to dogoditi. Bio je hrabriji u izjavi nego po izboru momčadi. On je hrabar dečko, ali trebao je postaviti momčad koja je trebala igrati. Ali on je trener, on ih trenira svaki dan.

Odustali su od svog stila nogometa i igrali su na nulu. Dinamo je ispitivao situaciju, dugo mu je trebao kako bi došao u situaciju za visoki presing. Mišić je bio jako dobar, Petković se previše vraćao… Dinamo nije imao napadača koji bi protivničku liniju stavio pod pritisak”, rekao je, među ostalim, Ivković.

Govorio je i o Franu Brodiću, koji je u 95. minuti realizirao kazneni udarac i donio pobjedu Dinamu protiv Rijeke. “Prije dva dana pisali su ‘što radi u Dinamu, zbog čega je došao kada nema prostora’. Znam što će pisati iduća dva dana. Ni iz čega je postao heroj, ali zaslužio je, treba zabiti gol u 95. minuti. Zaslužena pobjeda Dinama, koji je na kraju bio odlučniji i hrabriji”, dodao je Ivković.