Home Najnovije Jakir: Golovi u zadnjim minutama su zbog pobjedničkog mentaliteta

Jakir: Golovi u zadnjim minutama su zbog pobjedničkog mentaliteta

315
0

U nedavnom derbiju 25. kola SuperSport HNL-a, Dinamo i Osijek su odigrali izjednačeno 1:1, što je rezultiralo bitnim posljedicama za Dinamovu borbu za obranu naslova prvaka. Golom Domagoja Bukvića u 26. minuti, Osijek je poveo, dok je Sandro Kulenović donio bod Dinamu u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Ovaj rezultat predstavlja veliki korak unazad za Dinamo u njihovoj misiji obrane naslova prvaka. Sada je Hajduk pobjegao četiri, a Rijeka pet bodova, iako Dinamo ima utakmicu manje. Komentirajući utakmicu, Sergej Jakirović istaknuo je ključne trenutke i izazove s kojima se Dinamo suočava.

“Mi smo cijelo vrijeme tražili pogodak. Jako smo dobro ušli u utakmicu, imali smo dvije dobra šanse, ali onda smo previše dopustili Osijeku. Vidjeli smo na kraju gol iz jedne kontre koju je Neva očistio, a mi smo naivno primili gol iz auta koji je slijedio. Na poluvremenu smo pokušali napraviti dodatan pritisak, ubacili smo sve napadački što smo imali, Bralić je obranio nekoliko lopti s linije”, rekao je Jakirović.

Odgovarajući na pitanje je li ih Osijek iznenadio, Jakirović je istaknuo da Osijek nije iznenadio, ali je naglasio važnost pripreme za različite taktičke varijante protivničke momčadi. S obzirom na to da je Osijek izašao s nešto drugačijim sustavom nego što su očekivali, Dinamo je morao prilagoditi svoju igru tijekom utakmice.

Govoreći o Dinamovom karakterističnom trendu postizanja golova u kasnim minutama utakmice, Jakirović je istaknuo to kao dokaz pobjedničkog mentaliteta koji je godinama gradio klub. Postizanje gola u posljednjim minutama utakmice pokazuje ne samo kvalitetu igrača, već i njihovu nepokolebljivu vjeru u svoje sposobnosti i želju za pobjedom.

PAOK jako dobra momčad s karakterom

Osim domaćih natjecanja, Dinamo se također suočava s izazovima u europskim natjecanjima, posebice u susretu s PAOK-om. Jakirović je istaknuo PAOK kao jako dobru momčad s čvrstim karakterom te je najavio da će Dinamo učiniti sve što je potrebno kako bi ostvario pozitivan rezultat, posebice uz podršku svoje publike.

Ovaj neriješeni rezultat protiv Osijeka postavlja Dinamo pred izazovnu situaciju u SuperSport HNL-u, ali istovremeno pruža priliku za refleksiju i poboljšanje kako bi se osigurala što bolja pozicija u borbi za naslov prvaka. S obzirom na njihovu povijest i kvalitetu igrača, Dinamo će sigurno nastaviti borbu do samog kraja, kako u domaćim, tako i u europskim natjecanjima.