Home Najnovije Jakir: Kontrolirali smo utakmicu!

Jakir: Kontrolirali smo utakmicu!

91
0
jakirevic1

Hajduk je u derbiju 6. kola SuperSport HNL-a pobijedio Dinamo rezultatom 0:1 na Maksimiru, u prvoj velikoj utakmici ove sezone. Jedini pogodak postigao je Marko Livaja u 70. minuti, osiguravši svojoj momčadi tri boda koja su ih lansirala ispred Dinama na ljestvici, dok je Dinamo doživio prvi poraz u svim natjecanjima ove sezone.

Dinamo Dominirao, Hajduk Iskoristio Priliku

Dinamo je bio dominantnija momčad tijekom utakmice, s više udaraca i opasnih napada, ali nije uspio materijalizirati te prilike. Hajduk je, s druge strane, strpljivo čekao svoju šansu. U 70. minuti, Dominik Prpić je sjajno proigrao Livaju, koji je bez oklijevanja zabio gol za vodstvo gostiju.

Unatoč tome što su završili utakmicu s igračem manje, nakon što je Ismael Diallo dobio drugi žuti karton u sudačkoj nadoknadi, Hajduk je uspio obraniti svoju prednost i odnijeti važnu pobjedu.

Izjave Trenera: Jakirović Razočaran Nepreciznošću

Nakon utakmice, trener Dinama, Sergej Jakirović, nije skrivao razočaranje zbog propuštenih prilika i nedostatka koncentracije svoje momčadi. “Kontrolirali smo ovu utakmicu, ali smo bili spori u protoku lopte i kretnjama. Imali smo šanse, ali nismo zabili. Primili smo gol zbog neopreznosti”, rekao je Jakirović.

Iako je svjestan težine ovog poraza, Jakirović vjeruje da je ovo možda bio potreban “šamar” koji će probuditi momčad uoči nadolazećih utakmica u Ligi prvaka. “Moramo se fokusirati na prvenstvo jer bez njega nema Europe”, dodao je Jakirović, ističući važnost koncentracije na domaće natjecanje.