Home Sport Jakirović komentirao debakl Rijeke od Olimpije: Negativa kod nas pokreće društvo, imala...

Jakirović komentirao debakl Rijeke od Olimpije: Negativa kod nas pokreće društvo, imala je Rijeka dosta zdravstvenih problema uoči utakmice

197
0

U derbiju 5. kola SuperSport HNL-a, Rijeka i Dinamo odigrali su neriješeno 1:1 na Rujevici. Ova utakmica, koja je privukla veliku pažnju, završila je bez pobjednika, ali Dinamo je uspio zadržati dva boda prednosti ispred Rijeke na ljestvici.

Dinamo je poveo u 22. minuti golom Brune Petkovića, koji je pokazao zašto je jedan od ključnih igrača zagrebačkog kluba. Međutim, Rijeka je uspjela izjednačiti u 50. minuti, zahvaljujući preciznom udarcu Veldina Hodže, koji je osigurao svojoj momčadi vrijedan bod na domaćem terenu.

Jakirovićeva analiza utakmice

Nakon utakmice, Dinamov trener Sergej Jakirović iznio je svoje viđenje susreta na konferenciji za medije. Jakirović je istaknuo kako je zadovoljan početkom utakmice i načinom na koji je njegova momčad otvorila susret:

“Imali smo jako dobar ulazak u utakmicu. Poveli smo, imali smo još šansu Kulenovića i dva dobra udarca Baturine. Međutim, u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena pali smo s energijom, što je Rijeka iskoristila i došla do daha nakon naših grešaka i njihovih tranzicija.”

Jakirović je također priznao da je Rijeka zasluženo izjednačila te da njegova momčad nije uspjela stvoriti jasne prilike do kraja utakmice, što je rezultiralo najrealnijim ishodom – podjelom bodova.

Zdravstveno stanje igrača

Jedno od glavnih pitanja nakon utakmice odnosilo se na zdravstveno stanje Dinamovog igrača Mmaeea, koji je zbog ozljede morao napustiti teren:

“Krivo je doskočio, malo gležanj. Ići će na pregled pa ćemo vidjeti. Imamo sada pauzu i ima vremena za oporavak,” kazao je Jakirović.

Bilo je negativnih tekstova o Rijeci?

Ne čudi me to. Ljudi samo čekaju napisati negativne tekstove. Puno je više negativnih kad je loše nego pozitivnih kad je dobro. Tako je to kod nas, to kod nas pokreće društvo. Koliko sam čuo, imala je Rijeka dosta zdravstvenih problema prije utakmice s Olimpijom, a i puno toga ovisi i o dnevnoj formi. To je moje viđenje. Bio sam tu, znam o čemu pričam.

Zadovoljni s bodom?

Normalno da kad povedeš da očekuješ pobjedu, ali Rijeka je dobra ekipa. To što su u nekoj rupi je više psihološki. Na kraju, kad ne možeš pobijediti, onda moraš biti zadovoljan i s bodom.