Home Najnovije Jakirović: Neshvatljivo smo griješili

Jakirović: Neshvatljivo smo griješili

192
0

Dinamo je u 25. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Slaven 5:2. Domaćini su poveli 2:0 golovima Tibora Halilovića u 7. i Gabriela Vidovića u 18. minuti. No, Slaven se vratio preko Ivana Lepinjice u 22. te Dinamova igrača na posudbi, Mateja Šakote, u 52. minuti.

Sergej Jakirović je nakon toga u igru uveo Martina Baturinu, a on je prvo u 70. iznudio penal, koji je Sandro Kulenović pretvorio u gol, a u 82. krasnim golom prelomio utakmicu. Duboko u sudačkoj nadoknadi iz još jednog penala postavio je konačnih 5:2. Evo što je nakon utakmice rekao Sergej Jakirović.

“Jako dobro smo ušli u utakmicu i relativno brzo poveli 2:0 da bi onda iz neshvatljivih razloga ušli u probleme. Nismo imali kvalitetan pritisak, napravili smo grešku, koja je vratila Slaven u život i tako smo si unijeli dodatnu nervozu.

U poluvremenu smo napravili neke izmjene, onda opet napravili pogrešku i onda smo morali ubacivati neplanirane zamjene. Nismo si smjeli dozvoliti gubitak bodova. Na kraju je ispalo lagano, ali nije bilo lagano”, rekao je.

Kako vam se bilo pripremati za utakmicu s obzirom na sve što se događalo?

Bili smo u hotelu, imali smo mir, a je li netko izlazio i gledao, budući da su se čule detonacije, ne znam. Normalno smo se pripremali, a netko je možda individualno pratio. Čestitao bih Zajecu na izboru i zahvalio se bivšem predsjedniku Barišiću na svemu.