Home Najnovije Je li Hajduk primio gol nakon zaleđa? (VIDEO)

Je li Hajduk primio gol nakon zaleđa? (VIDEO)

489
0

Hajduk je na Poljudu u sedmom kolu SuperSport HNL-a izgubio od Istre 1:0 i tako je prosuo prve ligaške bodove ove sezone. U susretu u kojem je Hajduk dominirao i stvarao šanse i promašivao ih gosti su šokirali krcati Poljud golom Matea Lisice iz 101. minute. Utakmica je imala tako veliku sudačku nadoknadu jer je stoper Hajduka Zvonimir Šarlija u 90. minuti nogom u glavu udario napadača Istre Antu Ercega, kojem se potom nekoliko minuta ukazivala pomoć.

Igrale su se posljednje sekunde dvoboja kad je obrana Istre presjekla jedno dodavanje domaćina i uslijedilo je dodavanje na Antu Ercega koji je bio na liniji centra. Bio je to trenutak koji se nije mogao vidjeti ni u prijenosu niti su taj kut mogli vidjeti suci u VAR sobi. Erceg je primio loptu i odmah ju je proslijedio do Lisice, koji se riješio čuvara, nanišanio i pogodio za veliko slavlje Puležana.

Utakmice HNL-a možete gledati na MaxSport kanalu Hrvatskog Telekoma, kao i emisiju koja ide svako kolo nakon posljednjeg susreta.

Prema fotografiji koja se pojavila, postavlja se pitanje je li Erceg u trenutku dodavanje bio u zaleđu. Međutim, ni jedna od šest kamera koje su VAR suci sinoć imali na Poljudu nije pokrivala ovaj dio terena na adekvatan način.

Na fotografiji koju je snimila neslužbena kamera na Poljudu se vidi da je u trenutku upućivanja lopte prema njemu Erceg bio točno na liniji centra. Ako mu je u trenutku upućivanja, desna ruka na polovici Hajduka, to bi bilo zaleđe. Ipak, Index je dobio smo objašnjenje poznatog hrvatskog sudačkog eksperta.

‘Prema ovoj fotografiji, dokaza da je lopta baš u tom trenutku odigrana nema. A u dvojbi se ovo mora pustiti. Jer mali frejm nazad i slika bi bila sasvim drugačija’, rekao je poznati hrvatski sudac.