Home Sport Je li ovo najbizarniji penal u povijesti HNL-a?

Je li ovo najbizarniji penal u povijesti HNL-a?

1280
0

U odgođenom susretu 4. kola HNL-a Dinamo je na stadionu Aldo Drosina pobijedio Istru 1961 s 2:0, a bio je to dvoboj s čak tri crvena kartona.

Golove za Modre zabili su Amer Gojak u 10. minuti te Stefan Ristovski u sedmoj minuti nadoknade u prazna vrata.

Hrvatski prvak je utakmicu završio s devet igrača nakon što su isključeni Kevin Theophile-Catherine (80) i Bruno Petković (90+1), a crveni je dobio i netko od domaćih igrača s klupe.

Nakon relativno mirnih 80 minuta utakmice na kraju smo vidjeli totalnu ludnicu, do sada neviđenu u HNL-u.

U 80. minuti Dinamo je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Theophile-Catherine. No, samo tri minute kasnije gosti su dobili jedanaesterac.

Livaković je ispucao loptu, Petković je pobjegao domaćoj obrani, prošao vratara Lučića i pao. Sudac Strukan je pokazao na bijelu točku i dao žuti karton braniču Silvi zbog povlačenja. Međutim, nakon provjere u VAR sobi poništen je žuti karton Silvi, a crveni je dobio vratar Lučić koji je oborio Petkovića.

Strukan je zbog prigovora pokazao i crveni karton nekome na domaćoj klupi. U igru je ušao drugi vratar Gonzalo Collao, Petković je pucao i zabio za 2:0. No, sudac Strukan je poništio pogodak i pokazao Petkoviću žuti zbog zastajkivanja. Kako mu je to bio drugi žuti, Dinamov napadač je morao napustiti teren.

Postavlja se pitanje zbog čega je točno Strukan poništio gol Petkoviću i isključio ga. Petković je kod izvođenja kaznenog udarca zastao, što po pravilima nogometne igre nije smio, a sudac Duje Strukan taj je potez okarakterizirao kao pokušaj prevare, što je samo po sebi nesportsko ponašanje. Zbog toga je poništio gol, a napadaču Dinama pokazao drugi žuti karton.