Home Najnovije Je li sudac oštetio Rudeš protiv Dinama?

Je li sudac oštetio Rudeš protiv Dinama?

363
0

Uz puno muke Dinamo je na Maksimiru pobijedio Rudeš 1:0 u 18. kolu SuperSport HNL-a. Nakon utakmice na Maksimiru prigovore na suđenje imali su igrači Rudeša.

Razlog su tri situacije za koje tvrde da je sudac Jakov Titlić odlukama pogodovao Dinamu te oštetio Rudeš. U 58. minuti, pri rezultatu 0:0, Dinamov branič Stefan Ristovski je u kaznenom prostoru svoje momčadi prvo igrao rukom, potomgurnuo Rudešovog napadača Ivana Pešića, a zatim ga povlačio. Sudac i VAR soba se nisu oglasili.

Preostale dvije situacije su sa samog kraja utakmice, sudačke nadoknade. Dinamov golman Ivan Nevisitić je prilikom boksanja lopte ubačene pred njegov gol odnio i suparničkog igrača Andreja Lazarova, koji je pao. Titlić nije pregledao situaciju, što je razljutilo igrače i klupu Rudeša. Jednako su reagirali i na ono što je neposredno slijedilo. Lopta se nakon spomenute situacije odbila u korner za Rudeš.

Međutim, Titlić nije dopustio gostima izvođenje udarca iz kuta nego je označio kraj utakmice. Činjenica je da je korner trebao biti izveden nakon što je nadoknada od četiri minute bila završena. No, od njenog kraja prošle su tek četiri sekunde, a tome je prethodilo što je upravo tijekom nadoknade minuta izgubljena u prekidu nakon faula za Dinamo.