Home Najnovije Jesu li trebalo priznati golove Livaje i Pukštasa protiv Osijeka?

151
0
6cd59414 be5f 40a7 8ec1 92023e693206
Sporne situacije

Hajduk je u sklopu petog kola SuperSport HNL-a slavio minimalnom pobjedom 1:0 protiv Osijeka na Poljudu. Jedini gol na utakmici postigao je Marko Livaja u 56. minuti, čime je nastavio svoj impresivan individualni učinak u ovoj sezoni. Ovaj pogodak bio je četvrti Livajin gol u dosadašnjem dijelu prvenstva, uz tri asistencije, što ga čini ključnim igračem Hajduka.

Nevjerojatna Forma Marka Livaje

Livaja je do sada sudjelovao u osam od devet golova koje je Hajduk postigao ove sezone, računajući i kvalifikacije za Konferencijsku ligu. Posljednji gol u kojem Livaja nije direktno sudjelovao bio je onaj Filipa Uremovića u 19. minuti protiv HB Torshavna na početku sezone. Livajina forma sugerira da je on nezamjenjiv dio momčadi Hajduka, posebno u situacijama kada se traži rješenje u napadu.

Sporne Situacije: Je li Gol Trebao Biti Priznat?

Utakmicu su obilježile dvije sporne situacije koje su izazvale mnogo rasprava. Prva se dogodila neposredno prije Livajinog gola. U toj situaciji, stoper Hajduka Dominik Prpić bio je u kontaktu s napadačem Osijeka Arnelom Jakupovićem, a sudac Mario Zebec, nakon pregleda VAR snimke, odlučio je da se radi o dopuštenom duelu i priznao je pogodak. Ova odluka izazvala je nezadovoljstvo, posebno kod Osijeka, ali sudac je ostao pri svojoj procjeni.

Druga sporna situacija dogodila se u 60. minuti, kada je Rokas Pukštas postigao gol glavom nakon slobodnog udarca Ivana Rakitića. Međutim, gol je poništen zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a. Iako su linije zaleđa na VAR prikazu bile povučene na drugog igrača Hajduka, što je izazvalo dodatne sumnje, sudac je procijenio da je Pukštas bio u aktivnoj poziciji.

9331b8ff 0998 4c71 9414 5a8bae9ecc42

Ova pobjeda Hajduka važna je za nastavak sezone, dok će se o spornim situacijama vjerojatno još dugo raspravljati.