Home Najnovije Juniorska LP: Roko Šimić srušio Atletico i odveo Salzburg finale!

Juniorska LP: Roko Šimić srušio Atletico i odveo Salzburg finale!

320
0

Mladi hrvatski napadač Roko Šimić postigao je dva i asistirao za treći pogodak Salzburga u polufinalnom susretu juniorske Lige prvaka. Austrijski sastav s 5:0 pobijedio je Atletico Madrid na čijoj se klupi nalazi proslavljeni napadač, a danas trener Fernando Torres, čiji su igrači u ranijoj fazi natjecanja izbacili splitski Hajduk.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ PRVI ŠIMIĆEV GOL

Briljantni 18-godišnjak prvi pogodak postigao je u 15. minuti tako što se ubacio na prvu stativu, gdje ga je pronašao suigrač nakon polukontre. Šimić je potom s lakoćom, prizemnim udarcem, zatresao mrežu. Salzburg je vodstvo povećao u 28. minuti. Šimić je izborio kazneni udarac, potom ga pretvorivši u drugi gol.

Bio je Šimić uključen i u iduću akciju, koja je ponovno zaključena loptom u mreži. Ovoga je puta, u 44. minuti, krasno petom asistirao suigraču Kameriju koji je snažnim udarcem neobranjivo pogodio gornji kut. Sahin je pak španjolskom sastavu zabio četvrti gol u 67. minuti, dok je peti djelo Diakitea iz 89. minute.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE ŠIMIĆ IZBORIO PENAL

Salzburg će u finalu u ponedjeljak igrati protiv Benfice koja je u drugome susretu s ukupnih 4:3 slavila protiv Juventusa nakon penala. Regularni dio utakmice zaključen je rezultatom 2:2.