Home Sport Kakav preokret Rijeke u Gorici! Utakmica odigrana u neregularnim uvjetima uz tragikomično...

Kakav preokret Rijeke u Gorici! Utakmica odigrana u neregularnim uvjetima uz tragikomično suđenje!

406
0

U utakmici odigranoj u potpuno neregularnim uvjetima Rijeka je nakon velikog preokreta pobijedila Goricu rezultatom 2:3.

Teren na današnjoj utakmici je u većem dijelu izgledao kao klizalište s obzirom da je domaćin od snijega počistio samo šesnaesterce na obje strane terena. Uvelike je to utjecalo na igru, na sreću sve je završilo bez ozbiljnijih ozljeda igrača obje ekipe.

Već u 3. minuti povela je Gorica! Ante Matej Jurić povukao je loptu kroz sredinu, osvojio je puno prostora i proigrao Mitrovića na desnoj strani. Krilni napadač Gorice sjajno je pogodio suprotni kut Labrovićeve mreže za vodstvo domaćina – 1:0.

Sudac Mateo Erceg teško je oštetio Rijeku u 21. minuti. Igrač Gorice Josip Mitrović je udario Godu po nozi nakon što je ovaj već izborio loptu. Mitrović je već imao žuti karton, sve se odvilo pred pomoćnim sucem koji je glavnom signalizirao što se dogodilo. Ipak glavni sudac je iz samo njemu znanim razlozima Mitroviću oprostio, a žutim kartonima kaznio Sopića i pomoćnog trenera Rijeke Đalovića koji su podivljali nakon ovakvog ishoda.

Novi šok za Riječane dogodio se u 26. minuti. Matavž je nakon velike greške Dilavera centrirao u sredinu za Vujnovića, uklizao je i Smolčić i ugurao loptu u vlastiti gol za 2:0 za Goricu. Dugo se gledalo je li ovo bilo zaleđe, potpuno nepotrebno jer je loptu zadnji dirao Smolčić.

Sopić odmah reagira i u igru uvodi Grgića i Obergona umjesto Ivanovića i Pašalića koji se nisu najbolje znalazili u nenogometnim uvjetima ne terenu. Taj potez se ubrzo isplatio

U 35. očajni glavni sudac sudi slobodni udarac za Rijeku nakon što je u šesnaestercu Gorice srušen Obregon. Reagiraju iz VAR sobe i Ercega upoznaju s nogometnim pravilima prema kojima se za prekršaje unutar šesnaesterca dosuđuju kazneni udarci. Erceg mijenja odluku i dosuđuje penal kojeg realizira Pjaca za 2:1.

U drugom poluvremenu Sopić umjesto Selahija ubacuje Jankovića.

Igrala se 50. minuta kada Mrzljak rukom skida Grgiću lopu u šesnaestercu domaćina, sudac Erceg opet ništa ne vidi. Nakon nekoliko minuta intervenirala je VAR soba, a Erceg nakon usporene snimke dosuđuje kazneni udarac!

Izveo ga je opet Pjaca u 53. minuti. Golman Gorice mu brani ali Pjaca zabija iz drugog pokušaja za 2:2!

U 66. minuti odličan ubačaj pred gol Rijeke, Mitrović se našao u sjajnoj prilici, ali udarac je otišao pored gola!

Uzvratili su Riječani sa stopostotnom prilikom u 78. minuti. Golman Banić je sjajnom reakcijom izvukao loptu iz rašlji nakon udarca što je Galešić iz blizine pucao glavom.

A onda je u 90. minuti nakon kornera Galešić ostao sam i poentirao za pobjedu Rijeke i konačnih 2:3!