Home Sport Kaos na startu olimpijskog nogometnog turnira: Gol poništen sat vremena nakon završetka...

Kaos na startu olimpijskog nogometnog turnira: Gol poništen sat vremena nakon završetka utakmice, stadion evakuiran!

174
0
MixCollage 24 Jul 2024 08 10 PM 3342
X

Nogometna reprezentacija Maroka ostvarila je pobjedu nad Argentinom rezultatom 2:1 u napetoj i kaotičnoj utakmici na Olimpijskim igrama. Utakmica, obilježena incidentima i kontroverzama, završila je dramatično, s događajima koji će se dugo pamtiti.

Ključni Trenuci Utakmice

Maroko je poveo u posljednjim trenucima prvog poluvremena golom veznjaka Genka Bilala El Khannoussa. Prednost je povećao Soufiane Rahimi, realiziravši kazneni udarac u 51. minuti. Argentina je smanjila rezultat u 68. minuti pogotkom Giuliana Simeonea, mladog napadača Atletico Madrida i sina poznatog trenera Diega Simeonea.

Kontroverze i Incidenti

Utakmicu su obilježili brojni incidenti. Sudac Glenn Nyberg produžio je utakmicu za čak 15 minuta zbog konstantnog odugovlačenja marokanskih igrača i ulazaka navijača na teren. U 16. minuti sudačke nadoknade, nakon što je Argentina zabila za izjednačenje, nastao je potpuni kaos.

Na teren su ubačeni brojne čaše, boce i baklja, što je izazvalo evakuaciju stadiona. Sudac je prekinuo utakmicu i pozvao igrače da se povuku u svlačionicu dok su zaštitari i policija pokušavali smiriti situaciju.

Nakon evakuacije, suci su u VAR sobi pregledali pogodak Argentine i poništili ga zbog prekršaja. Utakmica je potom nastavljena i završena, a Maroko je zadržao svoju prednost i pobjedu.

Incidenti su izazvali bijes ljubitelja nogometa na društvenim mrežama. Komentari na platformi X su bili oštri:

Ova utakmica dolazi nakon rasističkog skandala s Copa Americe, gdje su argentinski igrači pjevali pjesme kojima su rasistički vrijeđali Francuze afričkog podrijetla. Ovo je izazvalo bijes nogometnih fanova diljem svijeta, uključujući i Maroko, bivšu francusku koloniju.

Maroko je ovom pobjedom pokazao svoju snagu, ali i izazvao dodatne tenzije u svijetu nogometa. Pobjeda nad Argentinom sigurno će se pamtiti, no incidenti koji su pratili utakmicu ostavljaju gorak okus i pitanja o budućnosti sportskog duha na olimpijskim igrama.