Home Najnovije Karoglan: Jako je jednostavno, moramo sve do kraja pobijediti, a Rijeka i...

Karoglan: Jako je jednostavno, moramo sve do kraja pobijediti, a Rijeka i Dinamo gubiti

435
0
Mislav Karoglan

U velikom derbiju 28. kola SuperSport HNL-a, Dinamo je pobijedio Hajduk rezultatom 1:0 golom Brune Petkovića s ruba šesnaesterca u 38. minuti. Ovom pobjedom, Dinamo je preskočio Hajduk na tablici i sada ima pet bodova manje od Rijeke uz utakmicu manje.

Mislav Karoglan, osvrnuvši se na poraz svoje ekipe, istaknuo je nekoliko ključnih aspekata iz utakmice i naglasio potrebu za promjenama. Prvo poluvrijeme je Hajduk odigrao protiv vjetra, s nekoliko prilika, ali je primio gol. Ključni fokus u pripremi utakmice bio je spriječiti okrete Baturine i Petkovića, što je bilo donekle uspješno. Unatoč tome, Hajduk nije uspio realizirati svoje prilike, a Karoglan ističe da je sada potrebno promijeniti pristup kako bi se postigli golovi.

– Ne znam kad je Hajduk imao pet prilika u derbiju. Zadnji je riješen na prebacivanje glavom, bio je utakmica bez šansi. Danas smo promašili previše. Jednostavno moramo pobijediti sve, a Dinamo i Rijeka moraju izgubiti bodove, to je jako jednostavno, rekao je.

Nakon utakmice, Karoglan nije želio komentirati pojedinačne nastupe igrača, ali je istaknuo napredak pojedinaca poput Prpića te istaknuo važnost poboljšanja igre kako bi se postigao uspjeh. Posebno se osvrnuo na ozljedu Livaje te izrazio nadu da će situacija s njim biti bolja.

Nadalje, Karoglan je preuzeo odgovornost za loše rezultate i istaknuo da je ključno izbjeći greške na terenu koje su već identificirane. Naglasio je da klub pruža podršku, ali da je sportski sektor, uključujući trenere, odgovoran za postignute rezultate.

Hajduk sada stoji pred izazovom da se oporavi od poraza i usredotoči na sljedeće utakmice. Potrebno je analizirati nedostatke iz derbija i raditi na poboljšanju igre kako bi se postigli ciljevi u preostalim susretima sezone.