Home Sport Katarina Krišto osvojila medalju, a onda su suci promijenili odluku!

Katarina Krišto osvojila medalju, a onda su suci promijenili odluku!

190
0
SmartSelect 20240730 102919 X

Hrvatska judašica Katarina Krišto (22) ostala je bez medalje na Olimpijskim igrama u Parizu. U borbi za treće mjesto u kategoriji do 63 kilograma, dramatičnim je raspletom izgubila od kosovske predstavnice Laure Fazliu.

Kontroverzni Preokret: Suci Promijenili Odluku

Katarina Krišto slavila je pobjedu nakon što je srušila protivnicu na bok i suci su joj isprva dodijelili wazari, odnosno pobjednički bod. Međutim, nakon pregleda snimke, suci su promijenili odluku jer su utvrdili da je Krišto držala Kosovarku ispod pojasa, što je zabranjeno. Kao rezultat, Krišto je dobila treću opomenu i izgubila meč.

Katarinin Put do Borbe za Broncu

Krišto je na turniru pružila izvanredne borbe. U prvoj borbi pobijedila je predstavnicu Srednjoafričke Republike Nadiju Guimendego, a zatim je senzacionalno u drami na zlatni bod izbacila Japanku Miku Takaichi, jednu od favoritkinja turnira i osmu borkinju svijeta. U četvrtfinalu je savladala Jisu Kim iz Južne Koreje, dok je u polufinalu izgubila od Meksikanke Prisce Awiti Alcaraz.

Postignuća i Klub

Katarina Krišto je članica judo kluba Dalmacijacement iz Kaštela. Ona ima europsko juniorsko zlato i svjetsku juniorsku broncu. Tijekom 2018. godine osvojila je tri Europska kadetska kupa, u Antalyji, Zagrebu i Kopru. Ove godine jedina je judašica na svijetu s tri medalje s velikih turnira, što dodatno naglašava njezin talent i uspjehe.