Home Sport Kek: Kritiziraju me da stalno igram bunker

Kek: Kritiziraju me da stalno igram bunker

174
0

Nogometna reprezentacija Slovenije ostvarila je uvjerljivu pobjedu protiv Kazahstana u 2. kolu skupine 3 Lige nacija B, rezultatom 3:0. Utakmica se igrala pod velikim očekivanjima, a sjajni Benjamin Šeško pokazao je svoju klasu postigavši hat-trick. Mladi napadač Leipziga briljirao je tijekom cijelog susreta i zapečatio pobjedu Slovenije, koja sada ima četiri boda nakon dvije odigrane utakmice.

Slovenija je od samog početka dominirala, a Šeško je preuzeo odgovornost na terenu. U 23. minuti utakmice postigao je prvi gol. Šeško je primio loptu na 40 metara od protivničkog vratara, prošao kroz četvoricu kazahstanskih braniča i sjajnim potezom prebacio vratara, donijevši Sloveniji vodstvo.

Samo pet minuta kasnije, Šeško je opet bio u pravom trenutku na pravom mjestu, postigavši drugi gol. Iskoristio je “otpadak” nakon nespretnosti obrane Kazahstana, poslavši loptu u mrežu. Slovenija je nakon ovoga imala sigurnu prednost, a gosti iz Kazahstana nisu uspjeli ugroziti domaću obranu.

Šeško je nastavio svoju dominaciju i u drugom poluvremenu, a u 63. minuti postigao je svoj treći gol. Nakon visokog skoka u petercu, nadmudrio je kazahstanskog vratara, čime je potvrdio pobjedu Slovenije. Njegove golove pogledajte OVDJE.

Izbornik Slovenije Matjaž Kek nakon utakmice nije skrivao zadovoljstvo nastupom svoje ekipe i Šeškovom izvedbom:

“Šeško je večeras bio naš sjajan egzekutor, ali moram istaknuti da je cijela ekipa odigrala odličnu utakmicu. Beni je talentiran igrač i genijalac, no ključno je da mu momčad pruži podršku. Postoji velik interes za Šeška iz velikih klubova, ali Slovenija nije samo on, Oblak ili Kek. Mi želimo biti uigrana ekipa, i vjerujem da možemo postati stroj koji funkcionira samo ako budemo dovoljno samokritični.”

Kek je dodao kako je posebno ponosan na promjenu taktike u ovoj utakmici, koja je donijela uspjeh. Slovenski izbornik bio je često kritiziran zbog defenzivnog stila igre, ali ovaj put je pokazao drugačiji pristup.

Sljedeća utakmica Slovenije u Ligi nacija donosi nove izazove, no s ovakvom formom Benjamina Šeška i solidnom momčadskom igrom, Slovenija ima razloga za optimizam u nastavku natjecanja.