Home Sport Kvarnerska rivijera: Rijeka zaključila turnir remijem protiv Budućnosti

Kvarnerska rivijera: Rijeka zaključila turnir remijem protiv Budućnosti

197
0
kvar buducnost

Kadeti Rijeke remijem protiv crnogorske Budućnosti (3:3) zaključili su svoj nastup na 70. Kvarnerskoj rivijeri. U uzbudljivoj utakmici punoj lijepih akcija i golova Bijeli su poveli već u 2. minuti.

Šimetić je ubacio s lijeve strane, Bačić najviše skočio u duelu sa suparničkim braničem i pogodio sam kut – 1:0.

Ipak, najljepši trenutak utakmice dogodio se pet minuta kasnije na suprotnoj strani. Anđić je izveo slobodan udarac s 30-ak metara i lukavo, s vanjske strane “živog zida“ pogodio prvi kut – 1:1.

Sve do početka drugog poluvremena igralo se uglavnom rastrgano između dva kaznena prostora, a onda, u 43. minuti, jedan naoko bezopasan ubačaj Perišića s lijeve strane odbio se od riječkog bloka i u visokom luku završio iza vratara Kovača – 1:2.

Odgovor Bijelih bio je brz, a pritisak urodio izjednačujućim pogotkom nakon još jedne lijepe akcije. U 50. minuti Podobnik je s desne strane prebacio obranu gostiju, Beviakva se pravovremeno ubacio i lijepo pogodio pored Božovića – 2:2.

U 66. minuti Podobnik je ponovo bio u naslovnoj ulozi na desnoj strani, nakon lijepog prodora povratnom loptom pronašao Živkovića koji je pogodio za 3:2.

Nakon što je u 74. minuti Kovač na riječkom golu lijepom reakcijom obranio pokušaj Kruščića činilo se da će Bijeli turnir zaključiti pobjedom. Ipak, u posljednjim trenucima utakmice jedan ubačaj iz prekida pokazao se kobnim. Iako je Kovač sjajno reagirao na prvi udarac, Jašović je prvi natrčao na odbijanac i snažnim udarcem s pet, šest metara zaključio golijadu – 3:3.

Rijeka – Budućnost 3:3

KOSTRENA Igralište Žuknica. Gledatelja 100. Sudac: Marko Tićak. Strijelci: 1:0 Bačić (2′), 1:1 Anđić (7′), 1:2 Perišić (43′), 2:2 Beviakva (53′), 3:2 Živković 67′), 3:3 Jašović (80′)

RIJEKA: Kovač, Podobnik, Kružić, Mrvčić (od 41′ Živković), Bačić (od 41′ Frank), Perica, Škalamera, Šimetić (od 41′ Beviakva), Mady, Butković (od 58′ Thaqi), Miškulin (od 41′ Vinarš).

BUDUĆNOST: Božović, Mugoša, Perišić (od 55′ Jokanović), Fatić (od 67′ Anđelić), Brajović, Anđić, Stamatović (od 55′ Kruščić), Vukmanović (od 67 Šćepanović), Šaranović, Martinović, Lalović (od 60′ Jašović).