188
0
labrovic
HNK Rijeka

Nogometaši Augsburga uspješno su prošli prvi krug Njemačkog kupa pobjedom od 4:1 protiv berlinske Viktorije, regionalnog ligaša. Iako je domaća momčad povela već u 4. minuti golom Liua, favorizirani bundesligaš brzo je preokrenuo rezultat i osigurao prolazak u sljedeću fazu natjecanja.

Golovi i Preokret Augsburga

Nakon ranog vodstva Viktorije, Augsburg je odgovorio golovima Elvisa Rexhbecaja u 33. minuti, Bena Essendea u 53. minuti, Niklasa Dorscha u 87. minuti te Tima Tietza u sudačkoj nadoknadi (90+2). Ova pobjeda naglasila je kvalitetu momčadi i pokazala njihovu spremnost za nastavak sezone.

Hrvatski Reprezentativci u Sastavu Augsburga

Ova utakmica bila je posebno značajna za hrvatske ljubitelje nogometa, jer je prvi službeni nastup za Augsburg ubilježio hrvatski reprezentativni vratar Nediljko Labrović. Labrović je ovog ljeta stigao u Augsburg, a njegov nastup donio je dodatnu sigurnost u obrani momčadi. Uz njega, povremeni hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić ušao je u igru u 66. minuti. Jakić, koji je tijekom ljeta prešao iz frankfurtskog Eintrachta u Augsburg i potpisao dvogodišnji ugovor, također je odigrao važnu ulogu u ovoj pobjedi.

Augsburg Među Najboljima u Njemačkom Kupu

Augsburg je postao 12. aktualni član Bundeslige koji je uspješno prošao prvo kolo ovogodišnjeg Njemačkog kupa. Ova pobjeda zadržala je stopostotnu uspješnost klubova iz elitnog razreda njemačkog nogometa, što naglašava njihovu dominaciju u ranoj fazi natjecanja.

Ovo je bio dobar početak sezone za Augsburg, koji će, s novim pojačanjima i kvalitetnom momčadi, nastaviti svoju borbu na nekoliko frontova. Njihov uspjeh u Njemačkom kupu samo je prvi korak prema ambicioznim ciljevima koje su postavili za ovu sezonu.