Livaja poludio na suparnika, VAR se nije uključio!

318
0
d4f9257e 13ed 45e9 ad4a 55ccd3e54977

U 23. kolu SuperSport HNL-a, Hajduk je izašao kao pobjednik protiv Rudeša rezultatom 0:2 na stadionu Kranjčevićeva. Strijelci su bili Marko Livaja i Leon Dajaku. Ipak, pobjeda nije bila potpuno jednostavna kako bi rezultat mogao sugerirati, iako je zasluženo pripala Hajduku s obzirom na njihovu dominaciju nad posljednjeplasiranom momčadi lige. Ipak, pobjeda je došla uz cijenu za Hajduk, gubitak Mihaela Žapera zbog ozljede do kraja sezone, uz potencijalne opasnosti koje je utakmica nosila, posebice u 53. minuti.

Marko Livaja se vratio na teren nakon što je propustio dvije utakmice zbog ozljede gležnja koju je zadobio u utakmici protiv Rijeke. Njegov povratak gotovo je završio novom ozljedom nakon što je došlo do grubog starta veznjaka Rudeša, Tomislava Srbljinovića. Dok su se Livaja i Mateo Pavlović borili za visoku loptu, Srbljinović je neoprezno nasrnuo na Livajin gležanj bez ikakve jasne namjere da igra loptom.

U trenutku prekršaja, lopta je bila u zraku, a Srbljinović je startao na Livajin gležanj. Napadač Hajduka burno je reagirao na ovaj prekršaj 25-godišnjeg igrača Rudeša. Unatoč tome, glavni sudac Dario Bel dodijelio je slobodan udarac Hajduku bez pokazivanja žutog kartona Srbljinoviću, iako je već bio opomenut samo tri minute prije. Iako je ovaj start potencijalno zasluživao izravni crveni karton, VAR se nije uključio u ovom slučaju.