Home Sport Ludnica na Krimeji: Šibenik vodio 2 razlike, Orijent preokrenuo hat-trickom Baboucarr Faala!

390
0

Ludnica na Krimeji u utakmici petog kola SuperSport HNL-a! Domaći Orijent osvojio je do sada tek jedan bod, a Šibenik je bio na maksimalnom učinku te nakon prvog poluvremena imao dva pogotka prednosti.

Međutim, u nastavku susreta uslijedio je veliki preokret, a utakmicu karijere odigrao je Baboucarr Faal koji je jednom golu u prvom, dodao dva u drugom za hat-trick i pobjedu 5:4 domaće ekipe.

Šibenik je poveo u 13. minuti golom Majića iz penala da bi Baboucarr Faal u 20. izjednačio na 1:1. No, Šibenik je do poluvremena, činilo se, osigurao pobjedu golovima Torresa u 33. i Božića iz još jednog penala u 42. minuti.

Na početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Faal je smanjio na 2:3, a u 61. minuti Tadejević je domaćinima donio izjednačenje. Šibenik se tada budi i u samom finišu utakmice krenuo po pobjedu i skoro je do nje došao, ali je Mohorović sjajno obranio udarac Marijanovića glavom u 80. minuti.

A onda za vrijeme inicijative gostiju Orijent dolazi do pobjede rijetko viđenim golom. Domaćini su odigrali dugu loptu prema Faalu, ali je prvi na njoj bio stoper Šibenika koji ju je glavom samo odbio na 20 metara. Tamo je loptu, dok još nije ni pala na tlo, iz prve zahvatio Faal i strašnim volejem iz prve pogodio suprotne rašlje za hat-trick i pobjedu 4:3.

Šibenčani su u samoj završnici krenuli u potpuni ofenzivu, u napad je otišao i golman Đaković. Orijent je to iskoristio u 96. minuti kad se Gajzler na centru oslobodio čuvara nakon duge lopte, sjurio prema praznom golu i zabio za 5:3.

U posljednjim sekundama utakmice netko od domaćina je igrao rukom u šesnaestercu pa je Bačelić-Grgić iz penala postavio konačnih 5:4.