Home Sport Mađari tri dana čekali rezultate pa ispali s Eura u ludom raspletu

Mađari tri dana čekali rezultate pa ispali s Eura u ludom raspletu

107
0
GRBwsD8XYAALeyR
X

Poznati su rezultati zadnjeg kola skupine F Europskog nogometnog prvenstva. Portugal je zauzeo prvo mjesto sa šest bodova, Turska je također sa šest bodova druga, dok je Gruzija s četiri boda treća. Češka je s jednim bodom završila na posljednjem mjestu. Prve tri ekipe iz ove skupine idu dalje u osminu finala, a posebno treba izdvojiti senzacionalan i povijesni plasman Gruzije u nokaut fazu na svom prvom velikom natjecanju.

Gruzija Šokirala Portugal

U zadnjem kolu Gruzija je iznenadila Portugal pobjedom od 2:0. Strijelci za Gruziju bili su Khvicha Kvaratskhelia u 2. minuti i Georges Mikautadze u 57. minuti. Ova pobjeda osigurala je Gruziji prolazak u osminu finala, gdje će se suočiti sa Španjolskom.

Ostali Rezultati Skupine F

Turska je također ostvarila važnu pobjedu nad Češkom rezultatom 2:1. Golove za Tursku postigli su Hakan Çalhanoğlu u 52. minuti i Cenk Tosun u 92. minuti, dok je za Češku pogodak postigao Tomáš Souček u 66. minuti. Ova pobjeda smjestila je Tursku na drugo mjesto, što znači da će se u nokaut fazi susresti sa Švicarskom. Portugal, kao pobjednik skupine, ide na Sloveniju.

Tužna Sudbina Mađara

Najveće razočaranje doživjeli su Mađari. Naime, Mađarska je golom u 100. minuti protiv Škotske došla do pobjede i tri boda koji su se činili dovoljnima za prolazak u osminu finala s gol razlikom 2:5. Međutim, srijeda je donijela iznenađenje kada je Gruzija pobijedila Portugal, čime su Mađari ispali jer ih je Gruzija preskočila na tablici najboljih trećeplasiranih reprezentacija.